| danutza_1942 a întrebat:

Vine halloween-ul.
Vreau sa-mi fac o masca(de halloween) si am vazut pe net ca unii isi fac singuri mastile din nu stiu ce pasta.
Ma ajutati? Va rog frumos.

9 răspunsuri:
| kmarianak a răspuns:

Pasii de urmat sunt foarte simpli... http://www.universdecopil.ro/Masti-de-Halloween.html

| kmarianak a răspuns:

Daca doriti sa confectionati o masca speciala pentru Halloween, care sa fie cat mai originala si care sa aiba o puternica amprenta personala, va punem la dispozitie mai multe modele de masti de Halloween. Puteti alege sablonul favorit dintre modelele propuse: vrajitoare, vampiri, bufnite, soareci, pisici, pirati, dovleci, stafii, fantome, si apoi sa dati frau liber imaginatiei... http://www.universdecopil.ro/......ionam.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa desenezi pe un carton masca pe care o vrei o decupezi cu foarfeca si apoi poti sa-ti pui pe ea ce vrei tu. Cum ar fi multe pietricele sau brizbrizuri, eu asa o sa fac ca nu stiu cum se face din pasta.

Alte răspunsuri
| Duta_Alexandra_1998 a răspuns:

Acea pasta poate fi facuta de voi amestecand faina cu apa. Dati cu acea pasta pe masca si apoi lasati la uscat. Depinde de cate straturi ai pus pentru a se usca mai repede, eu am facut din vreo 4 straturi si s-a uscat in vreo doua zile. Funda?

| Ellusionist a răspuns:

Buna!
Nu stiu daca o sa reusesti..."pasta" aia e Latex lichid, iar la noi in tara nu e foarte usor de gasit si e complicat sa iti faci.
Daca vrei sa te ajut sa iti faci o masca scarry, lasa-mi un mesaj cu id tau si o sa incerc sa te ajut.
happy

| youlia a răspuns:

Salut,

Acea pasta fie o cumperi din magazinele online care comercializeaza produse de Haloween, fie o faci tu din apa, faina, aracet.

Poti cauta pe net o masca si apoi sa ti-o printezi, dupa care sa o faci cu pasta dorita sau o lipesti pe carton si o colorezi cum vrei.

Succes!