| riki10004 a întrebat:

Vineri nu am putut sa ma duc la scoala. Si am 7 absente,cum sa le motivez? Trebuie sa faca mama un fel de scutire,explicati-mi, va rog!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Rogi pe mama/tata sa ia o foaie alba si sa scrie: Doamna/domnule diriginte, va rog sa motivati absentele din ziua de...al elevei/elevului..deoarece...(scrie de ce). Va multumusc, si semnatura mamei/tatalui.

4 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

O faci tu la scoala, si semnezi tu in locul ei. Sau mergi la medic si iti iei o scutire medicala. Ii zici ca ai fost racit(a)! Si apoi i-o dai dirigintei tale. Asta-i tot.

| CVane a răspuns:

Ce fac eu.

Ma duc cu o ciocolata la medic i zic sa imi de'a o scutire cum ca am fost racit, m-a durut picioru etc, i'o dau lu' diriga si gata. Nici nu trebuie sa o implici pe mama ta.

| riki10004 explică (pentru CVane):

Mama stie, chiar mi-a dat voie sa lipsesc, in ziua aia am dormit pana la 18.53 laughing.Mi-e cam rusine sa ma duc...dar daca n-am de ales o fac si p-astawinking!

| CVane a răspuns (pentru riki10004):

Hahahaha,asa am ramas si eu odata de la scoala ca ma culcasem pe la 4 noaptea zici ca eram mort si zice mama unde te duci ma tu la scoala cu fata aia, stai acasa. Cred ca de la 8 dimineata pana la 7 seara cand m-a trezit mama am dormit ca nici la 7 nu ma trezeam.