| MariaIoana15 a întrebat:

Voi călători prima oara cu avionul și ma gândesc doar la faptul ca ne putem prăbuși, nu am deloc liniștite. Imi spune cineva cum se simt turbulentele, și golurile de aer?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum iti spuneam si la cealalta intrebare, avionul este de departe cel mai sigur mijloc de transport. Nu e ca si cum ai auzi zilnic ca pica avioane asa cum auzi zilnic 3-4 accidente auto cu victime.

Cat despre turbulente si golurile de aer nu sunt decat niste zdruncinaturi alea avionului complet normale. Cand o sa simti in aer avionul ca tremura si se zguduie nu inseamna ca o sa te prabuesc inseamna ca e un mic gol de aer.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te simti ca in carusel. Magnific!

| Ghitun_Alexandra_1980 a răspuns:

Nu este nimic de speriat.Stai linistit.Trebuie doar sa gândești pozitiv și plus ca avionul este cel mai sigur mijloc de transport?