| EuSiCuMine a întrebat:

Voi cate persoane credeti ca au supravietuit de pe Titanic? Credeti ca numai o femeie(cea care a povestit) sau mai multi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au supravietuit 706 de persoane de pe Titanic.In film s-a mentionat ca,dupa scufundarea Titanicului, in afara de oamenii ce se aflau deja in barcile de salvare, au mai fost gasite 6 persoane.

2 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Chiar nu stiu si nimeni nu stie adevaru
poate au supravietuit mai multi oameni dar nu au fost gasiti de oamenii aia care au venit sa ii salveze
poate a au plutit pe o bucata din vapor si au plutit pana intr-un port sau o insula cine stie.

| Love96_3971 a răspuns:

700 / 706 a fost mentionat la sfarsitul filmului