| PolishJew a întrebat:

Voi cati prieteni adevarati aveti? Ce-ati face daca ar disparea dintr-o data?! Dar o viata fara prieteni, v-ati gandit la asta?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Putini.m-asi descurca pentru ca indiferent daca ai sau nu prientei trebuie sa o faci..sunt momente can trebuie sa te descurci singur.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te descurci. Eu traiesc in alta tara. Cand am venit aici, mai vorbeam cu prietenii doar la telefon. Din cauza distantei in primii 5 ani nu I-am mai intalnit. M-am descurcat si singur, Am muncit, am invatat, am mers in excursii in zona, m-am distrat. Mi-m facut intre timp cativa alti prieteni, dar putini.

| RainmakerX a răspuns:

Am unul singur.Ma gandesc ca prin prieten adevarat se intelege ca pot sa vorbesc absolut orice cu el in viata reala, inclusiv probleme personale.
Da, unul am.Prieteni am mai multi dar doar cu acesta ma am atat de bine incat am putea sa fim frati.
Daca ar disparea as fi distrus un timp intrucat as ramane singur cu ideile mele, dar mi-as reveni relativ repede intrucat in generala am fost tot singur. (pe el l-am intalnit la liceu).
M-am gandit la o viata fara prieteni.Este trist chiar si pentru mine care nu am cine stie ce prieteni.Sa nu ai cu cine sa vorbesti, sa joci LOL sau baschet (in cazul meu), sa impartasesc opinii.Atunci ce as mai face? As muri de plictiseala la sigur.(Nu de singuratate intrucat inca i-as avea pe ai mei alaturi dar asta nu se pune)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Dar o viata fara prieteni, v-ati gandit la asta?" rolling on the floor tare asta, parca ai compara asta cu moartea. traiesc fara "prieteni" de la 14 ani si nu e ca mi-au lipsit nici macar 5 minute in multi ani. prostii pentru copii. "prietenii" din ziua de azi sunt buni doar cand vrei sa te distrezi ca in rest nu da nimeni pe nimeni 2 bani, dar e mai placut sa te minti singur ca nu e asa

| lBroken69 a răspuns:

In ziua de astazi nu stiu cate persoane iti pot fi prieteni adevarati.La majoritatea nu le mai pasa dupa un timp,cand cazi la greu fug de tine, gandindu-se doar la ei, din pacate si parintii indemna la acest comportament intr-un fel indirect copiii/adolescentii.
O viata fara prieteni reprezinta mai putin stres si batai de cap, dar la un moment dat intervine plictiseala, iti va fi dor de ei si altele.

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Un prieten adevarat? Mmm...e cam greu sa pui la plural laughing Daca ai ocazia sa ai un prieten adevarat in viata e minunat, daca ai doi prieteni adevarati e extraordinar si daca ai trei, e imposibil. Asta era o vorba pe care o stiu de mica laughing Nu pot sa zic ca eu am prieteni adevarati, doar cunostinte, prieteni, amici. O viata fara prieteni? Poate suna urat, dar bine in acelasi timp. Adica timpul pe care l-as petrece cu altii, l-as putea petrece cu mine, cunoscandu-ma pe mine, facand ce-mi place. De la un timp obisnuiesc sa ascult muzica si sa ma gandesc minute in sir la orice. In momentele alea parca ma simt cu adevarat ''eu''. Parca ma eliberez de stresul din viata cotidiana... urasc rutina. Momentan realizez ca nu prea am timp de prieteni. Atat timp cat am parintii langa mine, tot ce am nevoie e sa ma cunosc pe mine.