| buburuza_4437 a întrebat:

Voi ce credeti mai exista prieteni adevarati? sau e fiecare pentru el.eu oriqm nu mai cred in prietenie adevarata, dar vreau sa stiu si parerea voastra. fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| No a răspuns:

Un prieten e ca un trifoi cu patru foi : greu de gasit, dar norocos daca il. Prietenia adevarata e greu de gasit, dar merita sa cauti pentru a o avea. Nici eu n-am intalnit prieteni adevarati, care stiu sa te ajute in momente dificile, care te plac asa cum esti si care nu te mint si te lasa balta. Asta pana intr-o zi, cand am intalnit o fata cuminte, putin mai retrasa, care s-a dovedit a fi o prietena adevarata. Nu toti oamenii sunt la fel. Sunt foarte putini prieteni care chiar sunt de incredere.dar totusi, chiar cand crezi ca nu mai ai nici-o speranta sa-l gasesti, vei reusi. Sunt sigura ca exista o prietena perfecta pentru tine!winking trebuie doar sa cauti cu atentie si vei gasi. chiar daca asta ar insemna sa cauti mult...
P.S. tot ce-am spus a fost din inima.sin din experienta happy

8 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Prietenia adevarata exista, dar insa e foarte rara. Cu greu gasesti o/un prieten/a cu care sa te intelegi aproape mereu, sa nu te contrazici si cred ca in general e mai bine sa fii egoist si sa te gandesti mai mult la tine, fiindca nu stii daca persoana respectiva simte la fel.happy

| AlexandraCroft a răspuns:

Bineintzeles ca exista prieteni adevarati, doar ca ei se gasesc foarte greu in ziua de azi.Stiu multi asa zisi "prieteni" in viata mea care la nevoie ma parasesc si cu timpul am invatat sa fiu la fel ca ei sa le afirm o fata falsa lor.sa par ca ma intereseaza cand de fapt nu este adevarat.eh in aceste vremuri ne adaptam.Dar ma consider foarte norocoasa ca pe langa atati falsi prieteni am unul pe care nu stiu ce as face daca l`as pierde.Mentionez ca o cunosc de 10 ani :X.ne spunem tot si nimic nu sta in calea noastra.Prietenia adevarata se construieste de mic copil:*.In speranta ca ti-am putut fii de folos.
Sa ne auzim cu bine happy.

| RoxxuInna a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista si nici nu va exista prieteni adevarati...straight facesad

| herbalist a răspuns:

Ai dreptate nu mai exista si daca nu te ai convins inca o sa te convingi exact cand iti va fi lumea mai grea si vrei sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| AngelLHearT a răspuns:

Prietenii adevarati nu exista! cei care se presupun a va fi prieteni se cheama prieteni de ocazie si doar atat

| Gabytza_7371 a răspuns:

Sincer sa fiubatting eyelashes nici eu nu mai cred ca exista prietenie adevarata! Din moment ce cea m buna prietena a mea a stat cu prietenul meu e clarwaiting

| jade_5185 a răspuns:

Hmmmm,eu cred ca mai exista, dar foarte rar gasesti cate un prieten adevarat si sincer.