| EvangelineDS a întrebat:

Voi ce farse faceti de 1 aprilie?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Nici nu mai avem idei de farse. Da' hai sa-ti spun ce faceam in anii trecuti, in sc generala:

1. I-am spus profei de civica, ca in locul scolii a fost, pe vremuri, un cimitir, iar ca decedatii au fost niste evadati ucisi de politie. Cu 2 minute inainte sa intre profa la ora, doi colegi s-au ascuns in dulap, iar cand am pomenit noi de cimitir, ei au inceput sa bata in pereti si sa scoata sunete ciudate. Profa, a inceput sa se inchine si apoi sa planga. In ziua aceea, si-a dat demisia si a plecat din scoala. Noi ne si bateam joc de ea, ca are aproape 50 de ani si e virgina inca. rolling on the floor i se spune Molia, va dati seama de ce. laughing

2. I-a curs unei colege sange din nas si din gura, pe profa. (bineinteles, nu adevarat) si aia a tipat pana a crapat un geam. Nu noi l-am platit! laughing

3. Faza cu emoistii. Tot la ora de civica. Ne luam toti la noi tricouri negre sau orice negru, machiaju' si demachiant. Inainte de ora, ne machiam toti, si baietii, si ne imbracam in negru, iar pe maini dadeam cu carioca rosie, de parca aveam venele taiate. Stateam intinsi pe jos cu lamele in mana, iar altii erau jumate pe geam, altii se scremeau rolling on the floor Intra profa, si incepe sa urle si se duce la director. Pana venea directorul, noi ne demachiam repede si incepeam sa citim din constitutie. Venea directorul, si facea: Doamna, sunteti prea tensionata. Copiii acestia nu fac decat sa invete!

3. I-am zgariat masina lu' profu de info si am semnat-o "Dl Turcu" (profu de mate)

4. I-am pus viermi de jeleu pe scaun lu' aia de franceza

5. Doi colegi si-au dat pantalonii jos in fata lu' profu' de mate, si aveau chiloti d'aia cu formule la mate si ziceau: Vedeti domn' profesor, ce invatam noi!

6. Am lipit o hartie de 50 lei pe jos, iar cand o vedea cineva, se apleca sa o ia. Cand se aplecau astia, se ducea cineva in spatele lor si facea semne oarecum obscene, iar noi faceam poze.

7. Se gaseau niste bete cu zahar, nu stiu cum se numesc. Noi le goleam, puneam sare in loc de zahar in ele, si le imparteam colegilor. rolling on the floor

8. I-am pus lu' mama Dero in pasta de dinti.

9. i-am pus lu' tata spirt in aftershave.

10. Am ramas "blocati" in clasa. Am pus pe cineva sa tina usa sa nu se deschida, iar noi eram cu profa in clasa. Incepeam sa urlam ca prostii, pana a sunat aia la pompieri. Era sa ne scada media la purtare.

11. In ora de geografie, era o liniste deplina. Profu' aproape ca dormea, cand se aude mai pe la jumatatea orei: BAU!

12. Am venit toti odata in pantaloni scurti si in tricou la scoala, iar uniforma era pe dupa dulap. rolling on the floor ne-au trimis acasa pe toti

13. Am incuiat-o pe aia de romana in cancelarie.

14. Cand eram de serviciu pe scoala, am luat scotch si am scris pe o foaie, WC public. Foaia aceea am lipit-o pe usa unei clase. Va dati seama, cine era nou in scoala... unde intra rolling on the floor

15. I-am pus muzica lu' ala de desen. E fan MJ de peste 20 de ani, si am pus Thriller, si am inceput sa dansam toti. Dupa 5 minute, incepe Romeo Fantastik - 1, 2 sa ti-o imping (sau ceva in genu) iar dupa alte 5 minute, dansu pinguinului laughing

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe 1 aprilie e ziua mea.

| Rayyy a răspuns:

Bună!
Anul trecut chiar a fost primul an în care chiar am 'sărbătorit' 1 aprilie. Îmi amintesc că, împreună cu colegii mei, am cules nişte râme de pe jos şi le-am pus în penarul unei fete, am pus vopsea pe scaune şi pe clanţa uşii, de s-au murdărit toţi profesorii şi cei care intrau, anunţam profesorii că nu ne-am făcut temele etc.
Oricum, cea mai bună farsă pe care o ştiu a avut loc tot la noi în şcoală, unde elevii dintr-o clasă de-a 10-a, dacă nu mă înşel, au venit îmbrăcaţi toţi în pijamale şi şi-au atârnat hainele normale (pantaloni, bluze) în cuier!
Foarte frumoşi aceşti ani.îmi voi aminti cu drag de ei mai târziu.

| Alice a răspuns:

Mai noi nu am programat dar uite cateva idei:
chiuliti toata clasalaughing
ascundeti-va in dulap si la si jumate sa facem ceva gen: buuuuulaughing.
aathinking
machiati-va si asteptati-o pe profa langa usa si asteptati-o.
noi imi amintesc ca am facut aveam desen cica ii vine lui una rau si a lesinat langa profalaughing
cata panarama profa repede ajutor nu stiu celaughing
noi radeam ca prostirolling on the floor.
puneti o galeata de apalaughing si sa cada la profa.
sa scrieti pe tabla noi invatam doar in zilele fara "i" si in wekend stam acasalaughing.
multe:*.
sper ca te-am ajuatat. sau mi-a mai venit unalaughing
daca aveti desen sa puneti carioca rosie si sa ziceti ca v-ati taiat venelelaughing.

| frumusik96 a răspuns:

E mai veche ideea dar inca functioneaza. Lipeste cu superglue o moneda pe strada sau in general intr-un loc pe unde trec multi oameni. Apoi stai pe undeva pe-aproape si priveste cum isi rup unghiile incercand sa ridice moneda.
Adauga in cutia de lapte putin colorant alimentar. Nu e daunator in nici un fel dar surpriza o sa fie foarte colorata.