| Louissa a întrebat:

Voi ce parere aveți de trend-ul ăla de pe tik tok cu " prefa-te ca plângi ca sa vezi reacția copilului tau "? Mie mi se pare o porcărie și femeile care fac asta mi se par tâmpite sincer. Copilul nu ar trebui sa te vadă niciodată plângând, ii poate da stari de anxietate pe viitor sau chiar de atunci, dacă se întâmpla sa nu te poți controla și începi sa plângi in fără lui e altceva, dar sa te prefaci ca plângi doar ca sa ii vezi reacția mi se pare penibil. Vouă cum vi se pare?

36 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar parerea ta ca femeia nu ar trebui sa fie vazut plangand, este total deplasata!
Suntem umani, avem sentimente, avem dureri, avem trairi, deci putem plange, rade, canta, tipa sau zice ceva pe orice ton dorim.
Nu poti pretinde ca esti stana de piatra sau femeia dura, doar ca sa nu fii considerata tampita.
O mama trebuie sa fie calda, blanda, buna, sa-si iubeasca copilul, sa-i arate, sa-l invete emotiile, sa-i declanseze stari de empatie samd, ca sa nu ajunga un freak (psihopat) de care fuge toata lumea sau un neadaptabil, fara pic de suflet.
Nu ai inteles nimic din ce se incearca a se explica pe tik tok, de aceea poate este mai bine sa treci peste acele articole sau imagini pe care nu le intelegi sau nu ai capacitatea sa le procesezi corect.

| UnDiavol a răspuns (pentru Violleta2022):

Aveți tot respectul meu Doamnă

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Caracterele slabe cedeaza la orice "adiere de vant "
Mintea lui era zapacita inainte de mine actinuile lui sunt tipice unui pusti
Da, trist totusi ca vede o realitate distorsionată, ce sa mai.....film indian

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

Stii cum e, pana nu te arzi singur nu bagi la cap, dupa ce se intampla sufli si in iaurt. Mai are de mancat, macar te lasa in pace

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e singura parte buna, ca sunt lasata in pace laughing)

| Lukasssz a răspuns:

Tiktok e cringe rau