| DEBrown a întrebat:

Voi credeti ca ceea ce visati noaptea se intampla? Sau unii zic ca se intampla pe dos la ceea ce visezi, dar va dau un exemplu de acum o saptamana. O prietena de a mamei a visat intr-o zi ca cineva i-a zis: Vezi ca moare mata-mare laughing Si apoi s-a trezit, ziua urmatoare i-a povestit si mamei. Peste 3 zile de la acest vis chiar a murit bunicasa...deci asta totusi e ceva adevaratbig grin Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| FreakyFred a răspuns:

Visurile pe care ti le impui tu nu se vor intampla niciodata (castigi la loto sau vrajeli de genul asta), dar exista o categorie de vise care nu sunt tocmai vise. sunt un fel de "clipulete" care iti apar in timp ce tu visezi un lucru diferit. nu le poti controla. dupa cateva zile lucrul ala se intampla exact ca in clipulet. cel putin asta mi se intampla mie...

3 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Niciodata nu mi s-a intamplat ceea ce am visat. insa mamei mele i se intampla ceea ce viseaza, bine ea viseaza cam rar dar se implineste. Si tot mamei mele daca o mananca palma dreapta si i se inroseste primeste bani, mie nu`mi vine sa cred dar mi-a aratat intr-eu zi cum i s-a inrosit mana si spunea ca o mananca, in ziua urmatoare a primit bani happy Deci eu cred ca sunt unele persoane carora li se indeplinesc visele si " superstitiile " nu sunt chiar superstitii pentru ei.

| rebeca a răspuns:

Mai sincer nu am crezut si nu cred in chestiile astea.Insa la mine as putea spune ca e exact invers, 99% din visele pe care le am nu devin realitate...

| LolLzz a răspuns:

Visele in cazul meu mi se intampla normal si nu controlez nimic si 85% din ele se intampla