| DannyDSB a întrebat:

In ultima vreme am inceput sa am niste vise foarte ciudate. Cam acum 3 luni am suparat-o pe o prietena buna chiar de ziua ei si ma simt ca un idiot din cauza asta. I-am spus ce sentimente am pentru ea si din cauza asta ma evita. In fine, m-am cam suparat fiindca ma evita si ma simt ca un nenorocit. Am avut intentia sa ma supar pe ea dar in ultima saptamana am avut vise in care aparea numai ea. De exemplu, noaptea trecuta am visat ca ies la poarta pentru ca m-a chemat un prieten. Cand ies pe poarta, acel prieten dispare si apare ea cu lacrimi in ochi spunandu-mi "Te rog, nu te supara pe mine". Imediat dupa asta m-am trezit cu un soc. Acum nu pot sa nu ma gandesc la acel vis si sincer nu cred ca am de ce sa ma supar pe ea cand cel care a gresit am fost eu. Voi credeti ca inseamna ceva acel vis sau faptul ca o visez doar pe ea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Prietena ta trebuie sa fie cam prostuta, daca nu a apreciat o declaratie sincera de dragoste!
Ori, cred ca este mult prea micuta de varsta si foarte imatura, ca altfel nu vad cum este posibil ca cineva caruia i se spune adevarul in fata, sa se supere.
iar faptul ca o visezi, este nromal, pentru ca te gandesti peste zi, la ea.
Sincer, tu nu ai de ce sa-ti ceri scuze de la o razgaiata care nu poate aprecia sinceritatea, asa ceva rar intalnesti!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai fi surprinsa sa afli cate persoane se supara daca le spui adevarul in fata.
On-topic, si eu visez hibrizi om-urs-dinozaur care au un singur ochi, soparle cu palarii pe cap si altele de genul. Sunt doar vise.

| DannyDSB explică (pentru Violleta2022):

Are 17 ani, la fel ca mine. Multumesc pentru raspuns

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E din cauza ca te gandesti la asta.

| danay72 a răspuns:

Visul in sine nu înseamnă nimic. Visele apar din mulțimea gândurilor. Înseamnă că te gândești mult la ea.