| suntistetsiserios a întrebat:

Voi credeti ca unii prieteni chiar te injunghie pe la spate sad dar de ce?

5 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Pentru că le e frică s-o facă din faţă.

| Madayna a răspuns:

Uneori oamenii au 2 fete sau mai multe si de aceea si vorba: Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur.

| HellGirl666 a răspuns:

✰ Cei care te înjunghie pe la spate nu se numesc prieteni.
Prietenii sunt cei care îi cunoști și știi/ești sigur că nu te vor trăda niciodată.

| Veromi321 a răspuns:

Da asa e. Si de ce o fac? Unii din invidie, altii din ura, altii se dau drept prietenii tai dar ei de fapt sunt falsi adica in fata ta par super de treaba iar in spatele tau dau si lovesc in tine cu tot felul de chestii. De aceea nu prea e bine sa te increzi in prieteni pana ce nu-ti demonstreaza ca sunt cu adevarat prietenii tai. Sti expresia: "fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur". Asta e. happy

| shyby a răspuns:

Pentru ca : vor sa stea cu tine pentru bani...etc si dupa cand sau certat cu tine te spun tuturor ce faci cu cine si unde....succes!