Întrebare recomandată | Ryoto a întrebat:

Ce parere aveti despre ipocriti? Adica acei oameni de nimic care se dau drept prieteni bun cu tine, apoi te injunghie pe la spate. Cum merita tratati acesti oameni?

Dar ce parere aveti despre oamenii care "te iau de prost cand esti bun cu respectivii"?

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Au un dispreţ total din partea mea. Nu îi las în universul meu şi îi tratez ca pe nişte nulităţi (mai mult nu merită).

P.S. http://i.imgur.com/yozpwQX.jpg

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie să fii foarte atent cu aceşti oameni, sunt deosebit de periculoşi.Se dau prieteni până-şi ating scopul, după care te lasă de izbelişte. Pur şi simplu, Nu trebuie acceptaţi într-un grup, trebuie marginalizaţi.Iar la a doua întrebare, acea categorie trebuie ignorată total.

| mona a răspuns:

Acesti oameni trebuie indepartati de langa tine

| ROB3RT89 a răspuns:

Sunt oameni de nimic care chiar nu merita sa le acorzi atentie!
Cum merita tratati? Cel mai bine e sa fi indiferent cu ei, dar si mai bine e sa le spui in fata ce ai de spus.
Unii te iau te prost pentru ca te vede prea cuminte, dar cand vezi ca intrec masura, actioneza si arata-le ca nu e asa cum cred ei.

| CandyTetris a răspuns:

Atat pe oamenii ce injunghie pe la spate si pe cei care, in cuvintele tale "te iau de prost", eu una pur si simplu ii ignor complet, ii scot din viata mea ca si cum nu ar fi existat niciodata, nu ii pastrez nici pe facebook, nici pe mess, daca se intampla sa ma intalnesc cu ei ii tratez ca pe orice alt strain pe care l-as intalni pe strada.Pericolul in a face asa ceva este ca trebuie sa stii bine sa faci diferenta intre oamenii care sunt cu adevarat ipocriti, care te ranesc intentionat si cei care au facut doar o greseala, care probabil nu se va repeta, altfel risti sa ramai singur si sa te trezesti intr-o zi ca nimeni nu mai e destul de bun sa iti fie prieten..Hope I helped.happy

| foxsilver a răspuns:

Daca nu ar exista urâtul, nu am putea sa ne dam seama cum arata frumosul; daca n-ar exista raul, nu am putea sa aflam cum arata binele; iar daca nu ar exista ipocrizia, nu am sti prea multe despre caracterul nostru, despre valoarea noastra.
In consecinta, e nevoie si de existenta unor astfel de personaje negative pentru a putea sa ne autocunoastem, pentru a afla cat de buni, cinstiti si adevarati suntem noi insine. Iar ceea ce nu corespunde caracterului nostru e normal sa indepartam, caci altfel tot efortul depus pentru cunoasterea de sine, si pentru a trai intr-o cat de posibila armonie, a fost in zadar.

| DjZen a răspuns:

Chestia este sa ii ignori si la cei care te iau de prost cand iti mai cer sfaturi sau vor sai ajuti cu ceva nu le mai da atentie. Oferi bunatate si respect doar la cei care merita cu adevarat nu la toti.

| barbascu a răspuns:

Sfatul meu este sa ii tartezi cu indiferenta.

| EuYoNuT a răspuns:

Evitai!
Nu se stie nicioadata intentiile lor principale.
Daca o persoana te ia drept prost, trateaza-l si tu la fel...winking