| droid96 a întrebat:

Voi cum ati invatat engleza? Ma refer acum strict la cuvinte, vocabular. Ati invatat cuvintele pe categorii (gen animale, plante, etc) sau le amestecati? Care e cea mai buna modalitate?

3 răspunsuri:
| vampir004 a răspuns:

Eu sunt gamer, bineinteles ca din jocuri inveti poti si din filme

| suMRed34 a răspuns:

Am invatat foarte multa engleza din jocuri, muzica si filme.Ar fi o varianta sa inveti si pe categorii, probabil ca ar fi mai usor, cat despre cea mai buna modalitate, fiecare stie care e cea mai usoara si mai buna modalitate pentru el.

| paintedlove a răspuns:

Invata cuvintele care se folosesc cel mai des si apoi vizioneaza filme..in timp o sa incepi sa intelegi engleza