| LoRdSaN a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru cei care au invatat limba engleza.
Cum sau in ce mod ati invatat limba engleza sau cum o pot invata si eu intr-un mod mai usor si mai eficient, evindent cuvintele le inveti ca pe toate celalalte dar ma refer mai mult la accent la conversatii.Sau daca aveti ceva in general sa imi spuneti va rog nu ezitati.MS mult >>>>>Funda

Răspuns Câştigător
| OlteanOana1964 a răspuns:

Eu am invatat Engleza de una singura, si folosind site-uri de socializare am conversat cu persoane din state sau din Anglia. Dar inainte de asta, am invatat-o din jocuri video, MMORPG mai exact. Am folosit Google Translate pentru cuvinte. De fiecare data and gaseam o fraza mai complexa, o notam intr-un carnetel, iar seara, scriam mai multe propozitii cu acea fraza specifica.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu am invatat engleza singura, din filme si muzica. La scoala am facut franceza si rusa. Apoi am plecat afara si am exersat cu strainii cat de cat.

| Pardelian a răspuns:

Pai daca tu esti din Romania e logic ca nu vei avea accent britanic-accentul il inveti doar dupa 3-4 ani de zile petrecuti intr-o tara (GB, IRL, SUA sau Australia). Deci nu ai ce face te-ai nascut in Romania vei vb engleza cu accent rusesc (balcanic). Eu vb engleza la perfectie dar tot accent rusnac am

Răspuns utilizator avertizat