| Mihaita23 a întrebat:

Voi cum ati spuneti parintilor ca ati luat o nota mai mica ca toate pe care le-ati luat pana atunci?

Răspuns Câştigător
| AnneAna a răspuns:

Pai trebuie' sa-ti alegi momentu' potrivit. si spui:" Mama... azi am luat x pentru ca bla bla bla da sa stii ca (aici spui ceva cu care sa te paeri)
etc" ca na... doar nu vrei sa ajungi la 30 de ani si sa nu iti amintesti nici o faza din asta cu note mici numa pentru ca nu o sa ai... asta e una din cele mai importante faze din perioada asta big grin

7 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Depinde si de parinti daca sunt itelegatori nu o sa te izoleze pentru o nota mica.Eu cand iau o noata mica, cand vin acasa si o vad pe mama ii zic Am un 3 la franceza.

| Brâncuşi a răspuns:

Eu sunt sincer, când iau o notă mică nu mă ascund îi spun mamei verde-n faţă nota şi totul este mult mai bine, tu cum procedezi?

| Mihaita23 explică (pentru Brâncuşi):

Astept pana i-au o nota de 10 si dupa aia incep cu vestea buna si dupceea zic nota rea.

| Brâncuşi a răspuns (pentru Mihaita23):

Nu-i bine, de fapt fiecare cum este învăţat.

| TooNight a răspuns:

Ma fac nervoasa, si ii zic la mami ca testul o fost greu.simpluhappy

| vasiialexandra10 a răspuns:

Ii spui ca testul a fost foarte greu sh ca promiti k nu o sa mai iei nota mica.
Sau ii spui adv ce s-a intamplat

| AspireA a răspuns:

Te duci si ii spui. Doar nu o sa te omoare happy