| Dyannax a întrebat:

Daca ati lua o nota mica la teza cum le spuneti parintilor? Funda

Răspuns Câştigător
| georgiana1316 a răspuns:

Buna.
Eu: Mama,iarta-ma, nu te supara pe mine, dar ne-au adus tezele la matematica (exemplu). Uite stii si tu foarte bine ca nu sunt priceputa, am dat tot ce aveam mai bun din mine, dar timpul m-a presat, iar colegii ma tot strigau sa le dau ajutor si mi-am pierdut complet concentratia.
Mamabig grinar cat ai luat?
Eu:4 (exemplu).
Mama:Offf, lasa ca reparam noi cumva.

P.S:Sa nu cumva sa spui ca altii au luat note mai mici pentru ca vor zice:
1. Mie nu-mi pasa de alti, ci imi pasa de tine! Tu esti copilul meu nu Ionel(exemplu)

sau

2.Dar x cum a luat 9?

15 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Le-aş spune adevărul. Nu am învăţat, nu m-am putut concentra, nu am avut suficient timp sau pur şi simplu nu am ştiut.
Ai noroc că teza nu mai valoarează 50% din medie cum era mai demult.
Pa-pa.

| pinkystyleツ a răspuns:

Eu l.am sunat pe tata si i-am zis ceva de genul : scuze ca iti stric ziua dar am luat 4 in teza la mate. Si el era ceva gen : ceeeeee?!:o si eu : da... Si el : ceeeee?!:o si i-am zis hai gata nu mai tipa ca o sa mai dam teste. Si sa calmat happy.

| neutrino a răspuns:

Cu multa jena, cu rusine, dar le spun.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

La telefon big grin ca pana ajung acasa le trec supararea

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Fac mai intai ceva ce ii bucura foarte tare.La tata nici nu ii zic, numa la mama. laughing

| Anca2999 a răspuns:

Mai ia 2 note bune inainte sa le spui nota rea. big grin

| adywow a răspuns:

Le zici ca nu ai picat pe subiect, ti-a picat exact ce nu ai invatat laughing)
Mai bine sa afle de la tine decat din alte parti

| 123lalala a răspuns:

Pai in primul rand, le-as da de inteles ca am luat o nota mica...si apoi le-as spune cum s-a intamplat ..si le-as promite ca am s incerca sa nu se mai repete. fundita? puppy dog eyes

| elena445 a răspuns:

Adevarul.

| pufy6646475 a răspuns:

Eu:Mama,vezi ca am luat o nota cam mica.
Mama:La ce?
Eu:La teza.
Mama:Cat ai luat?
Eu:Am luat 5(exemplu).
Mama:Cat?! Da, cum?
Eubig grinar, toti au luat note mici, sa stii.A fost greu.Si doamna a zis ca fost mai greu.Era ceva ce nu ne predase.N-am stiu ce sa invatam.Te rog, iarta-ma! Promit ca o sa invat.Si sa stii ca nu imi iese media foarte mica.

| MrAlegzandruh a răspuns:

Le spui ca a fost greu si te chinui sa iei vreo 2-3 de zece dupa, dar nu le spui cand sunt suparati ca atuncilaughing

| Anonim678903 a răspuns:

Cel mai bine e sa le spui adevarul iar ei vor aprecia foarte mult ca ai avut curajul sa le spui nota.

| Mihai9874 a răspuns:

Mama am luat 3 in teza la mate am fost prost dar lasa ca trec clasahee hee

| TheRook a răspuns:

Nu spui sau faci cv ft bine sa ecpliseze nota mica