| Cutegirl000 a întrebat:

Voi cum scapati de frica atunci cand o simtiti?

7 răspunsuri:
| Villy0po a răspuns:

Iti focalizezi atentia asupra ceva. Se zice si ca sentimentul de recunostinta ( multumire pentru tot ce ai ) il anuleaza pe cel de frica. Incearca sa iti aduci aminte de un film... la final cand el/ ea invinge si e de neoprit, iar tu ai adrenalina aia... pe mine asta ma ajuta.

| Wehrmacht a răspuns:

Depinde ce fel de frica. Daca e ilogica incerc sa o ignor. Daca e logica si justificata incerc sa vad ce pot face sa nu patesc ceva.

| Furculingură a răspuns:

Nu pot să scap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec mai departe de persoana/locul care imi provoaca acea frica.

| MisFit20 a răspuns:

Lupti cu ea.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Ce fel de frica? eu incerc sa ma dezvolt personal urmarind filmulete motivationale, ca din pacate cititul imi ia mult timp si inteleg mai bine din filmulete. frica e un sentiment negativ asa ca il inlocuiesc cu un sentiment pozitiv. sper ca ti-am fost cat de cat de folos, daca nu editez raspunsul laughing big grin

| naomi800 a răspuns:

Încerc să mă liniștesc, dar uneori scapi de frică doar atunci când motivul care te face să îți fie frica se rezolvă cumva sau dispare.