| zzzzzzz1111 a întrebat:

Voi cum va intelegeti cu parinti eu am zile cand imi vine sa i strang de gat voi? Cum va intelegeti cu ei?

Răspuns Câştigător
| AnneMarri a răspuns:

la fel ca tine angry

4 răspunsuri:
| DMuffin a răspuns:

Pai primul pas e sa ii intelegi si pe ei si nu sa sari direct la concluzia ca gresesc. Poate actiunile tale nu sunt mereu potrivite. Nu spun ca ei nu gresesc niciodata si parintii mei pot fi dificili numai ca daca reusesti sa la faci pe plac putin mai incolo o sa te lase in pace. Crede-ma daca nu ii asculti mai tare ii intarati. Sper ca te-am ajutathappy

| zzzzzzz1111 explică:

Inca ceva se pun intre visul meu voi cum ati reactiona sa va impuna ce sa va faceti pe viitor ceea ce eu nu accept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe,cred ca toti avem zile de astea.Dar daca exista comunicare si toleranta se poate ajunge la o intelegere.Si din partea noastra si din a lor. Am momente cand ne intelegem perfect si momente cand suntem in stare sa ne mancam.

| KillerDanut a răspuns:

Si eu fac cam la fel cata.