| Regedesubmunte a întrebat:

Voi sunteți rasiști?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rasismul, xenofobia si alte forme de ura interetnica vor naste confruntari de obicei violente, pe cand toleranta va genera doar armonie si intelegere indiferent de rasa, culoare, credinta sau cultura celui de langa tine.

24 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am nimic cu negrii!

| OldSoul a răspuns:

Eu incerc si tind sa cred ca nu sunt, dar adevarul e ca uneori ne mai scapa putin "pe sub mana" si devenim rasisti fara sa vrem.
Asta e adevarul.
Cine spune ca nu e deloc rasist, minte!

| Doub a răspuns:

Câtă inteligenţă pe aici, Doamne fereşte
încerc pe cât posibil, să nu fiu

| Florentina9210 a răspuns:

Nu. Apropo, iti par tiganca? nu de alta dar mi-am auzit vorbe cu anonim din partea fostului obsedat...

| Regedesubmunte explică (pentru Florentina9210):

happy
O fată frumoasă nu are cum să fie țigancă și chiar dacă este nu cred că-i o problemă în asta, eu nu verbesc pe nimeni pe la spate, dacă am ceva de reproșat îi zic în față!
Eu nu îți cunosc ascendența dar din perspectiva mea nu pari deloc și n-ar trebui să te superi din aceetă cauză!
Cine te vorbește pe la spate fără să gândească e un frustrat fără minte care nu este nici măcar în stare săși asume ceea ce spune!
Îmi cer scuze dacă team supărat cu ceva!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Lasitatea sa, si-a spus cuvantul. As fi apreciat daca mi-ar fi spus pe chat. E o melodie ''si ce daca sunt tiganca? sunt frumoasa si desteapta'', mult mai buna decat spalacita lui.
Nu ma supar. Si ai mei cand au auzit i-au bufnit rasul. Mama cica, ''din partea lui nu m-as fi asteptat la asta. M-a dezamagit enorm. ''
Exact, ai pus punctul pe i, este frustrat ca nu m-a avut la pat.,
Dar asta e. Daca el nu a tinut la mine, baiatul cu care sunt, o face.

| Regedesubmunte explică (pentru Florentina9210):

Da, pentru uni ori există iubire ori ură, de aceea fostul tău prieten a apelat la a te jicni ca să-și satisfăcă frustrarea, nu toate persoanele din lumea aceasta sunt cu intenți bune, de aceea trebuie să ști să te ferești de ele!
Să fi fericită și iubită și să nu lași pe nimeni de acum în colo să te supere!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Regedesubmunte):

Nu am lasat niciodata. Sunt o persoana puternica si nu accept ca nimeni sa ma supere. De ce sa ii satisfac lui orgoliul de a fi un alt trofeu pe patul sau? Si dupa sa nu ma mai cunoasca?
Asa prefer sa fac ceva cu o persoana care merita, care ma stie de mult timp. De exemplu cu baiatul cu care sunt, ne cunoastem din 2011 si nu mi-a parut rau ca am trecut la urmatorul pas cu el. Deoarece suntem si in ziua de azi impreuna.
Vorba lui mama: Dumnezeu te iubeste si ti-a dat un baiat dupa inima ta''. Are dreptate.
Ma respecta, vine la scoala la mine, mergem impreuna pana la maxi, ca noaptea pe alee e cam sinistru sa fiu singura. Ori vine el ori iau taxiul daca nu poate. Dupa ploaie, vine si soare. Am suferit destul, cred ca merit si eu putina fericire. Nu vreau ca sa isi bata joc de mine un profitor, si cand colo cand nu era cu mine, se plimba cu alta... mi-a spus un vecin

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Conta dacă ești sau nu dacă nu ești rasistă?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

La mine in familie, doar mama e rasista, recunosc asta. De obicei, prostia omeneasca judeca omul dupa culoarea tenului/corpului. Daca o persoana este mai creola, gata ca e tiganca. Dar una mai spalacita care e galbejita, aia nu isi mai aude vorbe.
Eu nu sunt alba, si nici nu mi-as fi dorit sa fiu, imi place textura ce o am.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Florentina dragă poate ești și tu puțin analizează din perspectiva în care tratezi oamenii nu doar la culoare ci și în sensul de convingeri, a religiei, a muzicii, ce vreau să zic e: Nu îi tratăm pe toți la fel deci suntem rasiștiwinking

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

Oricine are o ''doza'' de a judeca in el. Este in natura umana, insa unii o duc la extrem.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu am dus-o la extrem happy nu pentru toți e ușor.
Viața e și ușoară și grea.

| Regedesubmunte explică (pentru Florentina9210):

Perfect adevărat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

De obicei nu. Dar in momentul in care cetatetii Romaniei sunt marginalizati in propria lor tara, atunci as putea spune ca da. De fapt este vorba despre patriotism. Dar se leaga astea doua oarecum.

| GreenVoid a răspuns:

Da.

| Divy a răspuns (pentru GreenVoid):

Și eu

| GreenVoid a răspuns (pentru Divy):

Ma bucur ca recunostilaughing

| Divy a răspuns (pentru GreenVoid):

Ce să faci doar tu ești verde și ești leu laughing

| GreenVoid a răspuns (pentru Divy):

Ooooklaughing

| mnbvf a răspuns:

Nu.

| NikolasXD a răspuns:

Nu fereasca

| Tpuist a răspuns:

Nu.

Întrebări similare