| AvalohAlyn a întrebat:

Voi unde v-ati gasit fata iubita? Cum ati cunoscut aleasa inimii voastre? Ma scuzati ca pun atatea intrebari pe tema asta dar m-a luat de ceva vreme sentimentalismul.Eu sunt intr-un grup de voluntariat, la liceu mentionez ca nu sunt fete care imi plac si in plus majoritatea au iubit sau majoritatea nu au deloc pasiuni ca ale mele.Am doar 3 prieteni dar ii consider adevarati dar ii cunosc doar de aproape 1 an.Nu m-au dezamagit deloc deocamdata.Si am fost tare dezamagit cu privire la prieteni la viata mea.A siii mai vorbesc cu o gramada de prieteni virtuali(asta e),fete, am relatii de prietenie buna cu ele dar nu sunt fetele care mi-au furat inima.
Sincer. Unde as putea sa caut? Sau sa nu caut si sa astept candva sa vina?
Va multumesc

Răspuns Câştigător
| lauracraciun a răspuns:

Off laughing Chiar cunosc sentimentul atat de bine..incat stiu ca oricine, orice ti-ar spune nu te va incalzi cu nimic.Doar pe moment iti da incredere ca ai puterea sa mergi mai departe, iar dupa cateva ore esti in aceeasi stare melancolica.Eu sunt in aceeasi situatie, doar ca sunt ceva mai tanara decat tine(16 ani) si am pus si eu la randul meu intrebari pe tema asta..multe :o laughing..si am primit numai raspunsuri gen "esti tanara" "vei avea timp si de baieti, mai intai invata si apoi vei avea timp si pentru dragoste".Ei bine, suntem oameni si avem in permanenta nevoie de afectiune si stiu ca nu e indeajunsa doar iubirea prietenilor/a parintilor..ci e nevoie de mai mult, de un suflet pereche cu care sa iti fie alaturi oricand.Si stiu cum e sa petreci dragobetele, venirea primaverii, iarna, etc. fara un iubit/o iubita..si nu e chiar usor cand vezi atatea cupluri pe strada care par atat de fericiti.Imediat,iti vine intrebarea asta in cap "Eu de ce nu pot fi pe deplin fericit?" Asa-i?laughing Pff stiu toate astea..insa de atat de mult timp ma preocupa asta, incat m-am obisnuit.Personal,sper ca pentru atat de mult timp de asteptat, voi primi ceva special/unic.La asta ma gandesc si chiar daca mai toata lumea a luat-o razna, inca, cred ca Dumnezeu nu m-a uitat si ca va aduce pe cineva in viata mea care sa merite toata asteptarea asta.Ei bine, poate ca nu sunt chiar in masura sa dau sfaturi, dar cred ca asta ar trebui sa faci si tu.Sa faci in fiecare zi ceea ce-ti place, sa incerci sa devii un om cat mai bun, sa iti dezvolti calitatile pe care ai prea sa le aibe partenera ta..Pentru ca, nah, cum se spune "nimeni nu scapa". Intr-un final, fiecare om isi gaseste jumatatea mai devreme sau mai tarziu.Si intr-un fel fii fericit ca nu ai suferit din dragoste..Ai incredere ca totul va fi bine.In cazul in care chiar esti asa cum te-ai descris, sigur se va gasi o fata care sa te aprecieze, pentru ca dupa cum vezi si tu, mai toti adolescentii au luat-o razna..rau de tot...Multa bafta iti doresc! happy

| AvalohAlyn explică (pentru lauracraciun):

Merci mult.Te pup dulce:*

20 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Stai linistit ca fac m-am inscris la ciclism.happySpre cultura ta generala.Tu razi de altii dar cred ca te ''multumesti'' singura.(am incercat sa folosesc cuvantul potrivit).Am zis ca vreau sa slabesc si APROPO:Tot pentru cultura ta generala:la 18 ani, 1, 79 inaltime e perfect 78 kg. Spor la ''Manuela feminina'' ca sunt sigur ca o faci.

| AvalohAlyn explică:

Vorbesc cu tine si proiectul pentru liceu cine-l face? Hai pa.Pai te-am sfatuit sa faci ture pentru ca faci misto de mine nu de altceva.Intelegi tu? Ma bucur ca intelegi.Te-am pupat.Pa!

| lauracraciun a răspuns:

Cred ca ti-ai raspuns singura..Aici esti ca sa ajuti, sa incurajezi oameni..nu sa ii judeci pentru ca pun pariu..ca esti departe de a fi perfecta happySe spune ca atunci cand ii reprosezi cuiva un defect. daca te uiti bine in sufletul tau, de fapt acel defect il ai tu.Deci,ar fi mai bine sa analizezi inca o data situatia

| lauracraciun a răspuns:

Nu te-am judecat..nimeni nu e perfect :p

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Exact pe langa mine

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare, esti inca tinar. La virsta asta trece "aleasa" pe linga tine si nici nu o vezi. Ar trebui sa fii deschis, receptiv, sa stai mereu linga fete, sa inveti mai multe despre ele ca sa poti sa-ti dai seama ce vrei si ce ti se potriveste.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Pai am 18 ani.Toti baietii pe care ii cunosc si au varste intre 15-18 au iubitasad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daaa, au ceva de "inghesuit", nimic serios. Dar tu vorbesti de aleasa ta si a inimii tale. Ai vazut tu baieti insurati la 18 ani? Poate de nevoie. Ei acum tatoneaza terenul si putin le pasa daca fetele se implica emotional sau nu. E un fel de "repetitie" pentru mai tirziu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Apropo de ce spune @Kolors: nu astepta, cauta. Aproape sigur va fi mai mult desteapta decit frumoasa "papusa". Daca astepti, risti sa ramii singur. Fetele mai pot astepta, baietii, nu.

| ghfhgfjhgfkugkl a răspuns:

Pai poate esti gay thinking

| AvalohAlyn explică (pentru ghfhgfjhgfkugkl):

Mda.Eu caut fete pe aici de innebunesc si sunt gay.Nu merci.Nu vreau sa ''calaresc''(scuzati expresia) un baiat.Merci frumos dar NU!

| ghfhgfjhgfkugkl a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ai impresia ca asta e site matrimoniale?

| lauracraciun a răspuns (pentru ghfhgfjhgfkugkl):

In caz ca nu ai observat, baiatul asta a intrebat ceva "voi unde v-ati gasit fata iubita?"..Nu cred ca a spus "caut fete intre varsta x-y..bagati idi: cocalar@yahoo.com" ..Asa cum mai fac alti obsedati

| AvalohAlyn explică (pentru ghfhgfjhgfkugkl):

E site de ajutor si a ajuta un baiat cu sfaturi despre dragoste tot AJUTOR se numeste.Merci,stiam eu ca intelegi ce vreau sa spunlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lauracraciun):

"Mda.Eu caut fete pe aici de innebunesc", in caz ca nu ai observat thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Inteleg,inteleg ca inainte faceai propaganda religioasa iar acum stai la agatat.

| lauracraciun a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu cine esti sa judeci?

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Nu faceam nicio propaganda religioasa doar vroiam sa discut cu argumente pro si contra despre religie.Religia,muzica,fotbalul,psihologia,filosofia,istoria,geografia ma pasioneaza mult.Si faza cu ''agatatul'', eu simt nevoie de afectiune din partea unei fete, nu stau la agatat.Ca nu am cerut pe nimeni in casatorie.Pana si preotii au sotie, jumatate.Eu de ce sa nu am? Ma intreb asa..Vad ca dai raspunsuri la misto.Eu zic sa faci doua ture de teren poate iti mai ies figurile din cap.Sincer.Tie nu ti-as da decat o rama domesticita si comestibila drept cadou(vorba lui Alecksandrovicrolling on the floor )