| anonim_4396 a întrebat:

Voi va duceti sambata la scoala? La noi se recupereaza si eu nu vreau sa ma duc si am inteles ca pune absente nemotivabile adica nu pot sa le motivez. E adevarata chestia asta sau zic si ei asa ca sa ne sperie?

7 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Mnu, ne prelungește programul în timpul săptămânii să ieșim la 3 jumate.

Nu știu dacă se motivează sau nu. Și da, se pun absențe.

| anamariarot a răspuns:

Zic asta ca sa va sperie. Gandeste-te ca ai un coleg care chiar e bolnav si sta in spital. Crezi ca nu ii vor motiva absentele? Nu pot contesta verdictul unui medic, dar mergi la scoala. Mai razi cu colegii si poate chiar in ziua aia ti se preda ceva important ce nu poti intelege singur sau iti va fi mai greu.

| DaniTDCI a răspuns:

Si daca se fac, eu sunt navetist, deci nu am cum sa ajung, bine, pot ajunge cu masina parintilor, dar cine ar avea chef sambata si duminica sa mearga la scoala? happy

| NAT0 a răspuns:

Se pun pe mă-sa.rolling on the floor
Nu se pune nici o absență că așa au zis în fiecare an că se recupereză și mereu sula.
Dacă nu vrei să te duci, nu te duci.laughing Eu mi-am prelungit vacanța cu încă o săptămână. :C și uite că tot trec și n-am probleme csf.
1Nu mă duc sâmbăta că... e zi de mers la biserică.
2Absențe nemotivabile? Imposibil. Contrazici tu „Adevereința medicală"(scutire)?
3Nu e adevărat nimic, fură curent lumea. Ăăh, adică da, vorbesc să te sperie. Bau.

| LumyBlumy a răspuns (pentru NAT0):

Ooooo... Ești bisericos laughing laughing

| Pizzaislife a răspuns:

Da ma duc si se trec absente deci e tragicul adevar

| LumyBlumy a răspuns:

Da mă duc ca să fac puțină panaramă cu colegii că oricum orele sunt mai scurte și de recuperat nu recuperez nimic laughing laughing