| cuteandfunny a întrebat:

Voi vedeti facultatea ca pe ceva optional sau ceva de care fara nu poti fii,, cineva,, eu sunt de parere ca facultatea este foarte importanta pentru viitorul nostru. Voi ce parere aveti? Aveti prieteni care gandesc altfel?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Parerea mea este ca fara facultate nu prea ai un viitor. Adica daca stam sa ne uitam si cu diploma de facultate/master si tot nu ai unde sa te angajezi, dar fara? Iar in cazul in care pleci in afara esti apreciat altfel si poti sa-ti gasesti un job bine platit.

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, facultatea e importanta pentru fiecare si ar fi bine ca toata lumea sa urmeze una sau mai multe facultati.Dar facultatea nu te ajuta intru totul in a deveni "cineva". Tara in care traim nu permite asta.Dar e bine sa ai o facultate pentru ca tinand cont de imprejurari nu se stie cand se iveste o oportunitate.Bafta!