| adiina11 a întrebat:

De ce este importanta scoala pentru viitorul nostru?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa stii sa faci calcule, sa citesti, vorbesti si apoi te poti forma cu o profesionala daca nu le ai cu studiile sau continui sa iti bati capul inca 4 ani de zile pentru liceu si bacalaureat + cariera care dureaza iarasi cativa ani la rand si rezultatul consista in a lucra in acel domeniu pe care l-ai visat cu un salariu mizer. Scoala in Romania nu se merita doar la straini are farmec.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că fără studii riști să ajungi la sapă de lemn. Dacă vrei să ai un viitor cel puțin decent, ar fi bine să te ții de școală. Succes.

| EvellineDub a răspuns:

De fapt in Romania de azi,ori cu scoala, ori fara, e tot una.Banul face tot, deci pot fii doar elevi de 10 daca n-au bani, si tot nu ajung nimic.

| mirelamiresica321 a răspuns:

Daca faci scoala castigi mai multi bani decat o maturatoare de strazi si esti mult mai apreciata de lume