| Byb2001 a întrebat:

Voi vreti sa se deschida școlile in septembrie?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci nepoatei mele Irina nu îi place școala. Nici mie nu mi-a plăcut.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Nici mi e nu îmi place

| Michaeel a răspuns:

Da! Da, da, da, da! Celor care nu le place școală și le e frica sa nu ia covid treaba lor, la bac sau la evaluarea națională ce fac? În martie-aprilie toți se plângeau ca nu înțeleg nimic din cursurile online iar acum toată lumea zice sa se facă numai cursuri online pana când trece covidul. Oamenii aia sunt sănătoși la cap? S-a învățat ceva în școală online? Un semestru întreg s-a dus pe apa sâmbetei iar ăștia vor un an întreg, poate și mai mult, sa nu se facă școală. Școală nu se poate face nicăieri decât în școală propriu zisa, cu profesori în carne și oase. Degeaba dau ei teme și lecti ca nimeni nu le învață și nici nu se străduiesc elevi, mai mulți lenevesc. Sa lase mofturile și frica ca dacă se vrea într-adevăr sa se înceapă școală, găseau aia o soluție de mult, acum doar trag de timp.

| Vikaa a răspuns:

Da,normal,m-am plictisit sa tot stau in casa.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Dacă adoptă sistemul Germaniei, da. Dacă nu, nu.
Adică două săptămâni merg la școală jumătate de elevi dintr-o clasă, în timp ce restul fac ore on-line. Și tot așa. Teoretic, risc de infecție tot există, dar sincer prefer așa - mai ales că riscul este mai mic -, pentru că orele on-line în România sunt de cacao.
Numai bine!