| iuytrezazertyui a întrebat:

Voiam sa imi cumpar ceva de la magazin si mi-am legat cainele de un automat din acela unde pui 50 de bani si iti da bile fiindca era singurul loc pe care il vazusem si cainele a fugit si a spart aparatele. Vanzatoarea mi-a cerut banii pe care ii aveam la mine (50 de lei) si telefonul si trebuie sa ma duc maine cu buletinul ca sa imi dea telefonul inapoi, ce se poate intampla? Am 16 ani

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa ti se intample... te pune sa platesti ce ai stricat.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ce să se întâmple?
Ai de plătit ce ai stricat.
Mi-ar părea mai rău de câine, asta dacă nu le-ai găsit și a pățit ceva.
Data viitoare nu mai lega săracul câine de toate alea și ori mai mergi cu cineva, ori îl lași acasă, ori cauți locuri care permit accesul animalelor în magazine.