| anonim_4396 a întrebat:

Vor putea oamenii și roboții să conviețuiască pașnic?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un robot scos din priză sau fără baterie, e o bucată de metal și plastic. Astfel, el nu viețuiește. Așa că problema con viețuirii nu se pune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Robotii nu au viata, deci nu pot "convietui". Fac parte din uneltele oamenilor, nu au cum sa ne depaseasca, ori sa ne deranjeze. Nu suntem atat de prosti incat sa programam ceva impotriva noastra.
Adica, aia care sunt atat de prosti incat ar putea gresi o asemenea programare, nu sunt in stare sa creeze un robot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine crede că roboții o să conducă lumea habar nu are...

| Dana1999 a răspuns:

Cata vreme roboții nu sunt programați să reduca populația, atunci da.

| iamcristinab a răspuns:

La inceput e posibil, dar dupa un timp mai mult ca sigur ca vor exista divergente pentru cine sa fie superior.