| Derkes a întrebat:

Vor reuși oamenii anti-sociali să se integreze în societatea în care trăim?

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Acest aspect tine doar de ei, daca ei nu fac nimic pentru a se integra in societate, nici ca altcineva ar putea face ceva pentru ei.

| NAT0 a răspuns:

ANTISOCIÁL, -Ă, antisociali, -e, adj. Care se abate de la regulile de bună conviețuire în societate, care este dăunător societății. [Pr.: -ci-al] – Din fr. antisocial.

Dar cei care foloesc cuvinte fără să le ştie sensul, oare ei se vor adapta?

| Derkes explică (pentru NAT0):

Nu cred că se vor adapta.

| YTproHACK5 a răspuns:

Sincer parerea mea este nu decat daca te muti intr-un alt cartier si iti faci o postura noua!

| OverYourMind a răspuns:

Eu sunt anti-sociala, si o inteleg foarte bine. Imagineaza ti ca singuri "prieteni" pe care ii am sunt colegii de clasa cu care vorbesc doar la scoala laughing)

| Derkes explică (pentru OverYourMind):

Si eu la fel. laughing

| OverYourMind a răspuns (pentru Derkes):

Tu ai prieteni mincinosule