| Samiraannahwhw a întrebat:

Vorbeam cu un băiat prin vara lu'2019 pe Facebook am inceput sa vorbim si culmea ca m-a facut sa tin la el. Vorbeam la telefon si îmi vorbea frumos si dulce, ne-am planificat sa ne vedem dar era o problema, el sta in BUCURESTI SI EU IN CLUJ avand 16 ani părinții mei nu m-ar lasa sa plec si asa ca l-am mintit ca stau in BUCURESTI dar nu ne-am vazut...si de atunci ma gandesc numai la el si chiar am suferit si inca plâng nopti la rând.De 2 zile vorbim iar este supărat pe mine ca nu ne-am vazut si i-am facut speranțe false.Da stiu am gresit dar am facut acest lucru doar sa vorbeasca cu mine pentru ca tin mult la el, dar el inca nu si-a dat seama. Ieri am vorbit la telefon dar parca nu ca atunci doar cf si chestii d-astea ..Si chiar mi-a lipsit vocea lui si el, acum nu stiu ce sa fac, sa mai vorbim ca inainte el vrea sa ne vedem pentru ca ma place dar eu nu am curajul sa ii spun ca nu sunt din acelasi oras...Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Îți dai seama că până la urmă tot va trebui să îi spui adevărul, nu?

| Reghqen a răspuns:

Tu te-ai băgat în această situație iar acum tu trebuie să remediezi, ești mărișoară, ce credeai ca obții dacă ii spui ca ești din același oraș în care stă și el?
Încă ceva, cum ai pus la suflet o persoana pe care nu ai văzut-o niciodată în realitate, mai bine spus cum să îți lipsească cineva pe care încă nu ai văzut sau cunoscut cu adevărat? Relație la distanță? laughing
Încă ceva, NU EXISTĂ relațiile la distanță și cu asta am spus tot.
Sfatul meu este să ii spui părințiilor ca vrei să te duci la cluj pentru a te întălnii, cunoaște un băiat, și ei te voe ajută și o să îți dea ei un sfat bun despre cum să va întălniți, dacă nu este posibil să te duci, atunci uită-l și terminați prostia asta de la distanță ca nu e nimic, în timp ce vorbește cu tine poate vorbește cu alte fete, sau poate face chiar altceva cu o fată când nu răspunde nu știu dacă ma înțelegi. mi se pare o bătaie de joc sincer laughing

| Silwian a răspuns:

Pai spune i,!