| SupradozaDeVise97 a întrebat:

Buna in primul rand! Deci iar va bat la cap sa ma ajutati. ca de obicei imi complic viata. Vorbeam cu un vecin de la bunici de cateva saptamani. incepusem sa vorbim din ce in ce mai mult si la tel si asa. am hotarat sa ne vedem cat mai repede. ca zicea ca vrea sa-si faca prietena si ii place pe zi ce trece mai mult de mine ( noi ne-am vazut prima data cand a facut unchiul meu accident anul trecut. dar atunci nu l-am bagat in seama eram sub stare de soc. aveam si prieten etc si am dat de el fara sa vreau pe fb ) ieri am fost la bunici si m-am vazut si cu el. toate bune si frumoase ne-am comportat ca amicii a vorbit deschis. cand sa plec m-a condus pana aproape de casa el trebuind sa se intoarca oana in partea opusa a orasului si a ramas ca "mai vorbim". aseara n-am vorbit deloc. l-am sunat pe zi si mi-a zis ca e la suc n-am vrut sa-l deranjez si i-am zis ca vorbim mai tarziu si a zis bine" pa`pa" fara nici un" te pup" nimic... fata de cum vorbea inainte. in fine thinking asta seara pe mess tot eu il bagai in seama si imi zise ca e suparat, ca fu la ziua fostei prietene si ea nu primii cadou' daca nu e din iubire si incepusera sa se certe, eu auzind asta simteam ca mi se frange inima in mine straight face si el imi zise ca vorbise cu mama ei si ea chiar il iubeste mai multe. si ramase sa se vada toti trei (ea. el si mama ei ) la o cafea sa mai discute. eu intr-un final ma adunai si ii zisei ca-mi cam place de el si zise ca trebuie sa ne gandim bine. ca e si distanta (30 de km oh go on ) si nu stiu. sa ne mai cunoastem. deci ce sa fac?! sa continui sa vorbesc? mi-e ca-mi fac rau. daca el se impaca cu ea. ca ii zisei sa se impace si el zise ca nu prea vrea... dar acum eu stiu thinking voi ce ziceti?! crying

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Clar se va impaca sau daca nu cel putin el inca se mai gandeste la fosta.A fost destul de afectat pentru simplul fapt ca a refuzat cadoul si poate asta este si motivul pentru care s-a comportat mai distant cu tine ultima data.E ceva normal cand inca mai exista sentimente sau cel putin atasament intre 2 care au avut o poveste impreuna.Cel mai bine e sa lasati putin timpul sa treaca, sa lasati situatia sa se aseze de la sine si sa nu te grabesti.Din toata povestea asta este posibil ca tu sa ai de suferit asa ca incearca sa gandeste de 2 ori inainte sa faci ceva si sa nu te lasi intimitada de ceea ce simti, uneori trebuie sa gandesti cu minte si nu cu sufletul.Baftawinking

3 răspunsuri:
| Feeltheflow15 a răspuns:

Intreaba-l daca simte ceva pentru tine dar nu direct, mai ocolit asa si nu cred ca merita avand in vedere in ce incurcatura e bagat.Mai bine, lasa-l...e si distanta prea mare!

| Alexandro9050 a răspuns:

Nimic nu se compara co o dragoste rurala! lol... ardel in gura.

| LupulDeCaraibe a răspuns:

Daca nu o mai iubea nu se mai ducea la ziua ei nu se mai intalneau....etc.Deci parerea mea este sa te mai prefaci vreo cateva zile vezi daca te mai baga in seama, daca nu te mai baga inseamna ca s-a inpacat cu fosta....Gandeste-te bine e treaba serioasastraight facewinking