| TPU.ro a întrebat:

Continuam votarea userului anului 2019!
Dragilor, imi pare rau, insa a fost o problema si sistemul de votare s-a oprit mai devreme decat ar fi trebuit. Acest lucru nu a influentat si nu influenteaza in nici un fel voturile, doar perioada.

De aceea, am hotarat sa prelungim votul pana pe 14 ianuarie, 23.59. Cei care nu au votat o pot face acum.
Nu uitati ca puteti tot pana pe 14 sa comentati si cu numele castigatorului si punctajul obtinut pentru a castiga premiul surpriza.

Am revenit: Userul Anului 2019 este sadrian, iar cel mai activ user nou este Bizon95. Premiul Surpriza este castigat de ChiftelutaCrocanta2.

51 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Din punctul meu de vedere, castigatorul o sa fie utilizatorul sadrian46 cu cel putin 150 voturi. (spun doar 150 voturi, fiindca sunt putine persoane active pe site care si-ar rupe 10 secunde din viata pentru a participa la vot) Totusi, pentru mai multa transparenta, v-as sugera ca anul viitor sa faceti vizibil numarul voturilor in timp real.

Bula
| Bula a răspuns:

Anul viitor ar trebui "modernizat" votul:
1. In meniul celor cu drept de vot sa apara un camp unde poate introduce numele EXACT al persoanei propuse si un alt camp pentru motivarea optiunii (facultativ)

2. La faza de votare (accesibila tot din meniu) sa apara lista celor propusi, care sunt eligibili pentru vot. Din aceasta lista sa se poata alage doar o singura persoana si doar o singura data. Dupa acordarea votului sa apara lista cu voturile deja acordate.

3. Stadiul procedurii de votare, precum si regulamentul, impreuna cu comunicarile TPU sa fie accesibili din meniul principal (langa "Magazin de Premii")

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Unde ai vazut tu vot care sa prezinte rezultatele real time?

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Pe multe site-uri am vazut.
Dar rezultatul il vezi doar dupa ce ai votat, cand nu mai poti interveni din nou.

Este doar o sugestie, dar nu e obligatorie. Obligatorie este insa confirmarea-, eventual si numarul de ordine a votului dat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Nu se preteaza in cazul de fata pentru ca astfel s-ar manipula voturile.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Voturile se pot manipula in multe feluri si la multe nivele. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Daca vezi rezultatul partial al votului poti sa influentezi pe altii sa voteze cu X ca sa nu iasa Y, chestii de genul asta. E mai bine ca nu se vede astfel.
E altceva fata de sondajele de pe nu stiu ce site la care poti vedea rezultatul dupa vot.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, iti dau dreptate.
Este suficient sa fie afisat doar confirmarea votului.

| Simpatic a răspuns:

And the winner is...

Cand se va afisa clasamentul?

| Simpatic a răspuns:

Eu multumesc celor care m-au votat si am fost acolo pe lista, nu-mi pasa cat de putin ca n-am castigat nimic ci ca sunt persoane care ma simpatizeaza pentru mine acesta este castigulwinking

Cat despre "bosorog" ii doresc sa asculte muzica multa si buna la sistemul AKAI, dar nu muzica lu feciorasul lui ci muzica produsa de baietii mei.
Cu respect, Simpatik

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Voi asculta muzică simfonică.
Dar dacă feții tăi frumoși produc și ei, dacă îmi trimiți linkul, o să încerc.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Nu va place muzica noastra, baietii mei nu fac muzica cultawinking

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Dar te rog frumos, de unde știi ce muzică îmi place și ce nu. Am fost și la concerte punk, de bună voie și nesilit de nimeni. Așa, că, te rog, linkul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A aflat careva cine e userache of the year?

| supadeceapa a răspuns (pentru suntserios):

Userul Anului 2019 este sadrian, iar cel mai activ user nou este Bizon95.

| suntserios a răspuns (pentru supadeceapa):

Macar nu e Ray sau Ioneasca.

| supadeceapa a răspuns (pentru suntserios):

Corect. Sper că premiul nu consta decât într-o ciorbă veche de 3 zile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru CookieDog.
Eu nu urăsc pe nimeni pe lumea asta. Asta nu înseamnă că îi iubesc pe toți.
Dar tu?
De ce?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Inca nu a aparut nimeni sa ma injure, e de bine. Si eu votez cu sadrian - sau parca am votat, naiba mai stie. 100 de voturi, nu cred ca ajunge la 150. Nu de alta, dar cam bate vintul pe aici.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ma bucur ca s-a luat in seama comentariul meu!

| LoveSleep a răspuns:

Aș vrea ca premiul surpriză să conste într-o zi fără reguli pe TPU.
N-aveți idee cât de multe înjurături am de dat, dar nu cred că mai trec de un suspend, mă abțin de câțiva ani.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru LoveSleep):

Oricum se incalca regulamentul.
Adica... azi injuri pe x, y, si z si vrei sa fi gratiat?

| LoveSleep a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da. Cam așa ceva. Doar că nu înjur doar pe x, y si z, ci pe x, y, z, l, m, n, o, p, q, a, b, c și e. Și f și g. Gata.
E un fel de "The purge TPU".

| LPCTSTR a răspuns:

NLS sau RAY, in niciun caz sadrian65.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu nu.particip mann, nu e nici o nominalizare aici e doar un anunt cum ca votul sa prelungit atat dar poti scrie aici care user crezi ca va castiga, eu cred ca sadrin46 cu 150 de voturi

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Sincer sunt confuz, toata treaba cu ghicitul este destul de derizorie.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru LPCTSTR):

Este simplu!
trebuie sa ghicesti userul anului din cei care sunt deja desemnati si un punctaj cat mai apropiat!

| LPCTSTR a răspuns (pentru Fatamuntilor):

NLS, 300 voturi, daca e s-o luam așa?

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

E un fel de loto 6/49, doar ca aici ai mai multe sanse sa ghicesti castigatorul, nr de puncte da e mult mai greu de ghicit

| Fatamuntilor a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ceva de genul.
Insa eu m-as fi bazat pe cel care l-as fi votat, ci pe cel care are mai multe sanse!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unde putem vedea clasamentul cu numărul de voturi pe care l-a primit fiecare? De ce nu s-a făcut anunțul ca lumea, ci ați dat doar un edit mic, acolo, cu frică? Dacă modificați începutul postării era altă treabă. Care-i premiul? Sper că nu primește mai mult de o ciorbă gratis. NU merită.

| TPU.ro explică (pentru supadeceapa):

Am postat dovada aici https://bit.ly/369E8Z5
Pentru ca acesta nu este un articol, nu aveam cum sa incarca poza decat pe un site extern. Am preferat sa urc dovada pe intrebarea articol in care anuntam inceperea perioadei de votare.

Premiile sunt precizate si ele https://bit.ly/2tr88CF.

Zi frumoasa, Cristina

| suntserios a răspuns (pentru TPU.ro):

O zi trista pentru TPU cand a devenit userul anului un personaj care la o singura intrebare a folosit cuvantul handicapat de 30 ori ca sa caracterizeze persoanele gay.
Trist pentru TPU ca sustine asemenea mentalitati in anul 2020.

| Yurisa a răspuns (pentru suntserios):

Chiar asa sad mai bine ma propuneati pe mine: si frumoasa si desteapta

| suntserios a răspuns (pentru Yurisa):

Si modesta

| Yurisa a răspuns (pentru suntserios):

Întotdeauna laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Yurisa):

Si devreme acasa...

| gemeni6226 a răspuns:

Eu o singura problema am cu sadrian46 caci intr-un raspuns dat acus citiva luni a vorbit foarte urit despre femeile trecute de varsta de a mai avea un copil.Pai femeile trecute de varsta de a mai avea un copil nu mai merita nici un respect? trebuie aruncate la gunoi din pv lui de vedere? Foarte urit.Un barbat care nu respecta o femeie numai pentru ca nu mai e tinara nu merita respectul meu.Eu cred ca o femeie poate fi utila si demna respect orice varsta ar avea atita vreme cit este de folos familiei si nu face rau la nimeni(vezi bunicile noastre carora cel putin eu pot multumi extraordinar de mult vezi mama mea si soacra mea care m-au ajutat foarte mult in viata si in cresterea copiilor mei si eu care vreau sa le urmez exemplul cand voi avea nepotei.)

| siriusblack98 a răspuns:

Nu stiu de ce un om intreg la cap ar vota cu sadrian.Individul da numai raspunsuri aiurea si seci care nu ajuta pe nimeni.50% din raspunsurile lui sunt ''Nu stiu, cauta pe google''.

| Nilsson a răspuns:

Deși am facut altă propunere și am votat deja, cred și mi-ar plăcea să câștige anul acesta Adry05, estimez 250 de voturi.

| Nilsson a răspuns:

Și cine NU aș vrea să câștige: corbulalbrosu.
Nu am nimic personal cu el, dar e activ doar la o singura categorie și îi învață pe tineri cum să facă s** a***, cred ca TPU poate să dea ceva mai bun de atât.

https://www.tpu.ro/......ana-nu-ne/

| HadesSs a răspuns:

Sofis 10000 de puncte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ajunge sadrian Userul Anului suntem un site de scrântiți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adry 500 puncte

| Fatamuntilor a răspuns (pentru anonim_4396):

1000 (o mie) de puncte? Mai taie un zero!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar puneti-ne dovada ca eu nu cred ca sunt atatia handicapati care au votat bosorgu

| TPU.ro explică (pentru anonim_4396):

Acelasi raspuns postat mai sus ti-l las si tie.
Am postat dovada aici https://bit.ly/369E8Z5
Pentru ca acesta nu este un articol, nu aveam cum sa incarca poza decat pe un site extern. Am preferat sa urc dovada pe intrebarea articol in care anuntam inceperea perioadei de votare.

Zi frumoasa, Cristina

| Thecurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine-i bosorogu'?

| Florin9Florin9 a răspuns:

RAY cu 245 de puncte.

| wowmentol2 a răspuns:

Eu

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns:

Sadrian46 cu vreo 189 de voturi