| bellaisabella a întrebat:

Voua cum vi se pare mai bine tiganilor sa li se zica romi sau rromi? am mai pus intrebarea asta odata dar am gresit.scuze.DAU FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| LoveAngel223 a răspuns:

T. i. g. a. n. i. i ar trebui sa li se zica deoarece asta sunt

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@bella a vrut sa intrebe "rromi sau t. i. g. a. n. i?".
Din partea mea, pot sa-si spuna cum vor. Nu ma deranjeaza. Unii dintre ei prefera mai mult - "t. i. g. a. n. i", altii - "rromi".
Singurul lucru neplacut este asocierea cumantului "rrom" cu Romania.

NOname
| NOname a răspuns:

@bellaisabella, robotelul TPU modifica cuvantul "t. i. g. a. n" in "rrom", deoarece pentru unii cuvantul "t. i. g. a. n" poate parea jignitor. Ceea ce e interesant, e ca restul cuvintelor "cu bip" (sunt mii de exemple pe TPU) nu este cenzurat. Dar asta deja e o alta poveste.winking

| Emena a răspuns:

Rromi se zice

| Mao a răspuns:

Rromi se zice.

| NAdrian a răspuns:

La pronuntie sunt la fel ca doar nu zici r-romi deci ce sens are?

| Georgelxxel a răspuns:

Nici una nici alta. cand o sa le zica si englezii si restul asa. dar ei le zic gipsy... deci asta e o mare mare abureala. cu rrrromi

| maryucamary a răspuns:

Eu cred ca romi

| maryucamary a răspuns:

Eu zic ca romi
!

| bellaisabella explică:

Nu ma lasa sa scriu rromi nu stiu de ce

| bellaisabella explică:

Ce prostie nu ma lasa sa scriu T. I. G. A. N. I porcarie curata daca asta sunt de ce nu ma lasati sa scriu asa