| bellaisabella a întrebat:

Voi ce parere aveti tiganilor ar trebui sa li se zica romi sau rromi?

Răspuns Câştigător
| LoveAngel223 a răspuns:

T. i. g. a. n. i pentru ca asta sunt

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Oricum oh go on ...eu nu sunt tiganca, deci nu prea imi pasa ...si indiefrent de mine, decizia va fi luatawinking

| Floreenofficial a răspuns:

Corect e sa se zica romi si sa se scrie rromi.Bafta! :*

| Yana a răspuns:

Tigani sa li se zica, ca pana la urma asta le e originea; le e rusine daca li se zice rromi?! Romi/Rromi isi zic doar o parte dintre ei. Pentru cei din strainatate rom=rrom=roman, deci parerea mea e ca ar trebui sa li se zica rromi.

| Doddel a răspuns:

Sunt si ei tot romani pana la urma.

| moniii a răspuns:

Romi de fapt ii ca`m la fel ori rromi or romi big grin
nu prea conteaza ideea e sa nu le zici rromihappy pentru ca se simt jenati intr-un fel anumehappy

| Rez0o a răspuns:

Rromi direct pentru ca romi/rromi este un derivat de la Romaniatongue

| bellaisabella explică:

Scz dar nu ma lasa sa scriu rromi