| IoanaXxxxx a întrebat:

Voua va place sa va treziti dimineata sa mergeti la scoala? Va place scoala? mie nu. Cine imi da niste sfaturi de incurajare?big grin

7 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Sincer,niciodata nu am fost adepta trezitului dimineata.dar trebuie sa mergi la scoala pentru ca trebuie.ce ar fi sa facem numai ce vrem noi? nu ne place scoala, deci nu mergem.am fi o tara de analfabeti si de idioti.nu degeaba s-a inventat.dar inteleg, nici mie nu'mi face o prea mare placere de multe ori.cand vad ce ploaie urata e afara sau ce frug e, ma imbrac cu toata groaza.dar gandeste'te ca odata ce ai primit educatia corespunzatoare poti face ce doresti din viata ta, poti castiga o multime de bani si iti poti indeplini multe dorinte.cineva spunea odata: nu te gandi la calea lunga si grea, gandeste'te doar la destinatie.
multa bafta la scoala

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Nu imi place sa ma trezesc de dimineata, dar imi place lascoala ca in pauze rad si fac caterinca cu prietenii si e misto iar la ore sad da e naspa dar alteori e misto mai ales daca ai un sau o colaega de banca misto cu care te intelegi deci mai bine incearca sa te dristezi la scoala.

| Allrc24 a răspuns:

Hmm asa simt si eu.dar ma motivez cu un singur lucruru.fiecare zi e o zi diferita, niciodata nu stii ce ti se poate intampla.fii optimista si te vei simti bine.de asemenea si odihna ajuta.cum zis heaven sa nu depasesti 23:00

| Danyelusha a răspuns:

Carui copil ii place scoala in adevaratul sens al cuvantului? laughing
Mai ales cand trebuie sa te trezesti de dimineata e foarte greu. Dar adevarul este ca scolala este cea mai importanta. Fara scoala nu te poti angaja undeva. Si daca nu te poti angaja undeva inseamna ca nu poti face rost de bani, si daca nu poti face rost de bani nu poti duce o viata decenta si daca nu ai o viata decenta, ai mult stres si multe certuri. Acum sa fim sinceri, cati dintre noi nu se intreaba la ce ne ajuta matematica in afara de calculare? Problemele mai grele ne dezvolta gandirea. Chia profesoara mea mi-a spus ca problemele de matematica te ajuta sa rezolvi problemele din viata reala, daca poti rezolva o problema, inseamna ca sti ceva si ca ai niste notiuni de baza si cel mai important, ai CONCENTRARE! Asta ne ajuta la multe. Romana are si ea rolul sau. Multi ne intrebam la ce ne ajuta sa facem o gramada de compuneri? De fapt, asta ne formeaza opinia. Ne ajuta sa avem o parere si cel mai important cum sa ne exprimam acea parere. Fiecare materie are rolul ei si locul ei. Asa ca eu te sfatuiesc sa te ti de scoala.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| InuIo a răspuns:

Daca te ajuta cu ceva nici mie nu imi place. E super enervant mai ales cand ai stat noaptea pana tarziu si suna ceasul devreeeme si iti vine sa ii dai um pumn sa taca. Poate mai ai si un vis din care nu mai vrei sa te trezesti niciodata cum am avut eu in dimineata asta. Oricum gandeste-te ca la scoala te intalnesti cu colegii tai[poate ai si prieteni foarte buni printre ei sau chiar baiatul care iti place] si ca vei invata mai multe lucruri interesante ori ca va mai trece o zi si vei scapa mai repede de scoalalaughing. Sper ca te-am ajutat macar putin.
Ps: Numele meu e Ioana si semanam putin:-p[daca esti tu in poza]

| SaveTheNature a răspuns:

Buna! Eu cred ca nu ai o motivatie.De asta cred ca nici nu iti place sa te trezesti dimineata. Altfel ar fi stat lucrurile daca erai entuziasmata bde a merge la scoala(poate nu iti plac colegii,sau poate pur si simplu nu iti place scoala)
Ca sa te trezesti mai motivata gandeste-te ce vrei sa devii cand vei termina scoala. Si orice iti doresti,propuneti sa devina realitate! Prinde incredere in tine si tinteste catre ce vrei tu si doar tu(doctorita,politista,avocta,actrita,consilier vanzari,agent, soferita) Orice este posibil daca iti doresti cu adevarat! Si astfel te vei trezi mai entuziasmata!
Educatia face mult! Si inca ceva. daca te culci tarziu, e si normal sa te trezesti greu dimineata.Deci parerea mea este sa nu treci de ora 22:30 maximbig grin
Succes!

| Nicoleta1996 a răspuns:

Si mie imi e greu sa ma trezesc dimineata sad dar imi place la scoala ca trece timpu mai repede cu colegii.e distractiv :X