| BlackDarkAngel a întrebat:

Voua va place scoala? Mergeti cu drag la scoala, cu gandul ca va intalniti colegii si ca veti invata ceva nou? Sau este exact contrariul? Astept raspunsuri!

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cu ceea ce invat acolo si cu profesorii nu am nicio problema, insa nu suport colectivul in care sunt nevoita sa petrec 6-7 ore pe zi. Insa mai am un an si scap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunakiss! As merge cu placere la scoala daca profesorii si colegii nu ar fi atat de rai! Pot spune ca imi place scoala, dar din cauza profesorilor si mai ales colegilor a inceput sa-mi fie groaza de scoala!

| HermioneLove a răspuns:

Pai 50% la suta imi place si 50% nu!
Adica este super ca am multi prieteni ma inteleg cu aproape toti colegii avem pasiunii asemanatoare facem chestii impreuna radem mult uneori chiar si cu profesorii! laughing) spunem bancuri super! diru'nostru este profesor de fizica(eu inca nu fac fizica pentru ca sunt a5 de anul vit.o sa fac)am medii destul de maricele se poate si mai bine,recunosc!+ avem si o profa de romana super draguta este cu adevarat o profa de treaba si facem chestii interesante! uneori am facut lectia afara in curtea scolii sub forma de joc si a fost super! ea ne intelege nu este ca alti profi rai care nu-si dau seama ca suntem inca doar niste copii!
Revenind:da scoala este buna pentru ca asa ajungi ceva in viata, nu ajungi gunoieri sau mai stiu eu ce cu un doi in buzunar! laughing sa ai un viitor bun, sa te descurci! imi plac normal foarte mult si excursiile pe care le avem! ciudat este ca nu facem excursiile cu diru'nostru ci cu profa de romana desi nu ea este dira! thinking daca nu ar fi ea nu prea cred ca am merge in vreo excursie! sad
Imi place si invat cu drag la limba romana gramatica/literatura caci imi plac mult! imi place si istoria mi se pare interesanta, biologia desi profa ii f. enervanta! desen, engleza si sport! sunt materiile mele preferate! totusi este greeea mai ales la mate unde am note foaaarte slabe gen 5, 6 uneori chiar si 4 am mai avut! crying si uneori dar mai raaar mai iau si 7 si 8! nu ma avut mai mare de atat la mate! big grin nu-mi place nici geografia care mi se pare si ea grea si la franceza facem cu o femeie batrana deci nu-mi place! in rest am note de 8, 9 si 10! recunosc nu-mi place sa invat decat la materiile pref! aleg sa stau pe afara sa ma joc sa stau pe net, sa ma uila la TV, sa citesc etc! mereu cand stiu ca va urma ceva fain in urmatoarea zi abia astept sa ma duc! de exemplu maine ne aduce testele poate la mate unde in sfarsit cred ca iau si eu 7-8! si la romana 10 sau 9! dar cand stiu ca iau voi lua o nota slaba de exemplu ieri cand am luat un 6 la geografie! crying crying cryingcrying depinde de ce stiu ca urmeaza! big grin pe langa distractie, glume, barfe, excursii, pauze si muzica scoala necesita si invatat, groaza si muuulta atentie! deci imi place si da si nu!

| Clauvdgg a răspuns:

Contrariul! straight face
Adica daca ar fi alfel scoala, cu alti profesori... si mule alte chestii tutror i-ar placewinking sad