| Ella_4817 a întrebat:

Vreau bancuri multe si amuzante!laughing cine imi da cele mai multe bancuri si faine primeste fundita!:-x

3 răspunsuri:
| bublegum a răspuns:

La examinarea periodica pentru externarea nebunilor din ospiciu doctorul ii intreaba:
- Cat fac 7+7? cine stie pleaca acasa.
Vine primul nebun: - 3417
- Nu este bine...mai ramai pe la noi.
Vine un alt nebun: - Miercuri.
-Nu e bine...
Apare al 3-lea nebun si zice 14.
Doctorul uimit, foarte bine...asta e raspunsul., dar ne poti spune cum ti-ai dat seama?
-Simplu, zise nebunul, am impartit 3417 la miercuri.

Cica pilotii au uitat microfonul de comunicatie cu pasagerii deschis: Zice unul:
-Ce facem? Facem sex cu stewardesa sau mancam? Celalat raspunde:
-Mancam mai intai.
Stewardesa ii aude si se grabeste spre cabina sa-i avertizeze ca au lasat intercomunicatia deschisa, dar se impidedica si cade. La care o batrana zice:
-Nu te grabi maica, n-ai auzit? Mai intai vor sa manance

Doua prietene stau de vorba la birou...
-Mai nu stiu ce sa mai fac, am o durere cumplita de gat.
-Ah, nici o problema, iti recomand un remediu sigur. Eu de cate ori ma doare gatul, fac sex oral cu sotul meu si a doua zi nu mai am nimic.
-Serios?
-Da. A doua zi, la birou... prietena cea bolnava apare foarte zambitoare...
-Ei, cum te mai simti?
-Extraordinar... ai avut dreptate, remediul recomandat de tine functioneaza perfect... doar ca sotului tau nu-i venea sa creada ca a fost ideea ta.

| andreeaemmma a răspuns:

- V-am povestot vreodata despre mine?

- Minele sunt niste gauri din care ies minerii!

-Alo?

-Nu, Ali!

-Alo?

-Nu, greseala!

Nimeni si Prost au ajuns la mare. Se duc sa faca baie:

Nimeni se inneaca! Prost suna la Salvamar:

-Ba, se inneaca Nimeni!

-Ba, tu esti prost?

-Da ma, eu sunt!

Un ohm disperat se adreseaza unui alt ohm de pe strada :

- Nu va suparati! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine.

- Nu ma supar. Este langa fabrica de confectii.

- Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii.

- Langa fabrica de paine.

{Ohmul nostru nervos intreaba :}

- Bine mah, da fabrica de paine si cea de confectii unde le pot gasi?

{civilul foarte calm :}

- Una langa alta!

Doua bufnite stau pe o creanga

Una:

- Buhuhu

Cealalta:

- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.

Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:

- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund

De ce cade primul elefant din copac?

Pt. ca era mort.

de ce cade al doilea elefant din copac?

Era legat de primul.

De ce cade al treilea elefant din copac?

Credea ca e un fel de joc si era randul lui

- Sitzi cum se uita o rata in beci?

- Iei rata, o duci in beci si o uiti acolo!

Ce ar fi facut printesa Diana daca ar fi fost vie?

STRUGURI!

Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.

Si asa a luat trei palme din senin.

Intr-un azil de nebuni, un agent verifica daca sunt pacienti vindecati.Il cheama pe primul pacient :

-spuneti-mi va rog cat face 7 * 7?

se gandeste pacientul si raspunde:

-rosu

Agentul isi da seama ca nu s-a vindecat si il cheama pe al doilea pacient:

-spuneti-mi va rog, cat face 7 * 7?

Socoteste pacientul 5 minute si raspunde:

- verde

Nervos, agentul il cheama pe al treilea pacient si ii pune aceeasi intrebare...cat face 7*7?, la care pacientul se gandeste 10 min si ii raspunde:

-49

Bucuros agentul ca este macar un pacient vindecat il intraba:

-dar de unde ai stiut?

- pai am impartit pe rosu la verde

Mihai Viteazu mergea pe cal si dintr-o data cade. De ce?

-S-a terminat calul!

Un lup dadea tarcoale unei stani.Deodata se opreste.

De ce?

Nu mai avea tarcoale!

Discutie intre doua cirese: -Am un vierme uite-asa de mare! -Stricato!

De ce nu alearga melcul? Sa nu-si fluture ochii!

Un om mergea pe strada.

Si deodata dispare!

De ce?

L-au ros pantofii.

BULA ERA PE MOARYTE IAR MOARTEA I-A ZIS: DA-TE JOS DE PE MINE!

o furnica vroia sa se penseze si si a rupt capu'

Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:

-Nu va suparati, asteptati un copil?

Ca replica, barbatul gras spune:

-NU! asa sunt eu mai gras!

Merge Bula la posta si ii spune postasului

-Nu va suparati, astept o scrisoare!

-Nu ma supar, asteptati!

Intrebare de baraj:

- Ce inaltime avea barajul?

O rosie statea in mijlocul unei autostrazi! Alta ii spune:

-Ai grija! Vine un camion!

La care ea raspunde:

-Ete! fleoshc!

Era unul care a cazut pe ganduri si si-a rupt mana

Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat"!

2 soareci se uita printr-o teava. Unul de la un capat, celalalt de la alt capat.

Intrebaree ce nu se vad?

Rasentru ca unul se uita marti si celalalt miercuri.

Un mut ii spune unui surd:

- Ne urmareste un orb!

Zorro vede o tipa care arata super. Ca sa o impresioneze, face un "z" pe gard.

Tipa:

-Uau, Zupermen!

Erau 3 cai: unu' alb, unu' negru si unu mai incolo.

- Cand sta barza intr-un picior?

- Cand si-l ridica pe celalalt!

Trei cai batrani la un bar. zice unu':

-Ba eu cand eram tanar fugeam cu 100km\h! al doilea, zice:

-Aia nu-i nimic! eu fugeam cu 150 km\h! al treilea:

-Ma duc pana la WC; vin imediat si va spun si eu cu cat de tare fugeam.

Se intalniste, acesta, cu un caine batran, rau de tot.Cainele ii zice calului:

-Am auzit despre ce vorbeati.sa stii ca eu cand eram tanar fugeam de mancam pamantul. fugeam cu 500 km\h! In fine.se intoarce calu' si le zice la ceilalti:

-Ba, sa vedeti, cainele ala poate sa vorbeasca!

Purcelushul super`agresiv, la restaurant, catre chelner:

- Aici se primesc comenzi?

- Da!

- SEZI!

O vaca pastea pe asfalt.

Un submarin vine si o loveste.

Ce concluzie se poate trage din acest tragic accident?

"Sa nu mancam fructe nespalate ca nu-i bicicleta ta."

- De ce tinea Mihai Viteazu` securea in mana stanga?

-De maner!

I: Stiti cu ce seamana o jumatate de portocala?

R: Cu cealalta jumatate

-Ce e verde si alerga prin padure?

-O haita de castraveti!

Intr-un oras cu luminile stinse merge o masina cu farurile stinse. La un moment dat masina loveste un negru. Cum isi da seama soferul ca era nergu?

?

Era ziua afara

Era un submarin deasupra desertului. La un moment dat se opreste, se ridica periscopul si un matelot se uita prin el.

Comandantul: -Cati?

Matelotul: -15

Comandantul: -Ce 15?

Matelotul: -Ce cati?

- Cum se sinucide un melc?

- Se uita in priza!

un om avea un cal, si calu nu avea nimic impotriva!

Scenariu dintr-o piesa de teatru moderna: "O fata statea pe malul lacului si mulgea vaca. In apa se vedea invers"

Un om avea doi cai, unul alb si unul negru si ca sa-i deosebeasca la unu i-a taiat coada.

Stiti de ce au elefantii ochii rosii?

-?

Ca sa se ascunda in cires!

.

Ati vazut vreodata elefanti in cires?

-?

Ati vazut ce bine se ascund?!

Cica erau 3 tovarasi la baut. Pe unul il chema George, pe unul Bobi si pe unul il chema nevasta acasa

- STITI DE CE II ZICE BILEI -"BILA"?

- PT. CA FACE PLEOSC-PLEOSC CAND CADE; DACA FACEA PLEOSC-PLEOSC-PLEOSC, II ZICEA TRILA!

- Ce zice tarzan cand vede o mie de elefanti venind spre el?

- Ia ute frate, o mie de elefanti venind spre mine!

Merg doua broscute prin desert, si se intalnesc in varful unei dune de nisip:

-Ciao soro, unde mergi?

-Aiurea, soro

-Hai pe aici ca-i mai aproape.

Cica, o vrabie statea pe o creanga, la care vine un pasaroi si ii spune:

- Vezi ca te imping.

Si a impins-o.

- Cum afli sexul lebedelor de pe lac?

- Arunci o bucata de paine:daca vine ea e lebada; daca vine el e lebadoiu!

Un avion zbura pe deasupra Atlanticului.

Dupa un timp de zbor acesta prinde un curent de aer rece si incepe sa se prabuseasca. Pilotul zice:"Trebuie sa aruncam toate bagajele pentru ca avionul sa se echilibreze". Acestea arunca bagajele si avionul zboara mai departe.

Doi indragostiti pe marginea unui lac. Fata ii zice baiatului:"Iubitule, daca tii la mine intr-adevar si ma iubesti, du-te pe fundul lacului si adu-mi o perla". Baiatul se duce, aduce perla si cand iese la suprafata lacului ii cad in cap bagajele din bancul trecut.

Niste vaci impleteau benzina intr-o perstera.La un moment dat una dintre ele intreaba:" Apropo de lapte, cat e ceasul?" La care alta scoate termometrul si zice :"Miercuri."

sper ca tiau placut

| razvanx3 a răspuns:

Uite un site cu cele mai misto bancuri care exista http://www.bancuri.net/