| Anonimow a întrebat:

Vreau ca cineva sa asculte ce zic eu aici.Sunt un baiat de 19, ma simt trist, nefericit, singur, nostalgic.M-am saturat de toata lumea idioata care ma inconjoara ( poate eu sunt idiotul si ei sunt cei normali). Mereu rad sa par la fel ca toti sa par de-al lor, daca as fi eu as fi acel singur depresiv.Prietena? cum *** mea sa am asa ceva cand eu am probleme din pct de vedere sexual ( nu vreau sa intru in detalii), nu am nici o sansa la o prietena in ziua de azi si nu vreau sa aud ca nu e asa pentru ca asa e...toate realtiile duc la acel ceva care pe mine ma nauceste.M-am plictisit sa-mi spun : nu imi pasa... Vreau si eu sa aud niste pareri de la voi, nu imi pasa daca o sa credeti ca sunt vreo suferinta de copil care cauta >atentie.MS:

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Viața de obicei este nedreaptă, însă cred că deja știi asta! Toți avem problemele noastre, toți avem ceva ce ne face să ne simțim inferiori celorlalți, cu toate că nu avem motive reale!
Și eu m-am săturat de toți idioții din această lume, însă eu reprezint nimicul, și nu pot face nimic în legătură cu asta! Degeaba te simți singur, trist, nefericit, nimănui în această lume nu-i va păsa de tine, asta e realitatea! Dacă vrei să te simți mai bine, trebuie ca TU să vrei să schimbi ceva în legătură cu modul în care trăiești! Ai o singură viață, trebuie să o trăiești cât mai frumos!
Ai 19 ani, ar trebui să-ți pui bazele carierei tale! Ar trebui să faci ceva cu viața ta!
Bine, poate acum fetele vor băieți bine făcuți, majoritatea idioți, însă mai târziu, se va schimba asta!
Încearcă să nu te mai gândești atât de mult la defectele tale, ascunde-le! Imaginează-ți că aceastea nu există, și trăiește-ți viața cât mai plăcut ție!

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Si eu ma simt ca naiba cand ma gandesc ca din cauza emotiilro nu pot fii fericita. Plang ca proasta desi stiu ca nu am de ce. imi pasa prea mul de ce spun altii si ma urasc pentru asta. Uneori capat curaj si incredere dar vine un idiot si ma critica si iar imi pierd orice speranta. Viata e ciudata si dara naibii. Trebuie sa supravietuiesti dupa cum crezi tu ca iti va fi mai bine. Dar cand nbu te poti controla si nu poti fi cine vrei tu sa fi... Eu ma consolidez cu gandul ca sunt si altii ca mine si nu sunt singura care gandeste asa si simte asa si ma face sa ma simt mai bine ( putin mai bine) cel putin nu sunt singura.

| RockNbeer a răspuns:

Ce-ar fi sa nu te mai plangi si sa adopti putina demnitate?
Logic ca esti nefericit, singur si etc.Atata timp cat nu esti in stare sa fi tu insuti, lucrurile nu se vor schimba, daca nu iei atitudine.

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Hei, capul sus! Viața merită trăită așa cum e ea, cu bune și cu rele. Nu merită să fii trist pentru nimeni și nimic pe lumea asta; nu ești singurul de pe lume cu probleme, gândește-tă că sunt persoane care ar da orice să trăiască măcar un minut în plus. Nu mai dramatiza atât și mergi înainte. Sunt sigură că îți poți găsi o prietenă, dar trebuie să vrei cu adevărat asta, lasă pesimismul.
Dacă ai prieteni, viața va părea mai frumoasă. Succes!

| dorin1990 a răspuns:

Ai 19 ani esti elev/stundent presupun ca ai un tel in viata oricare ar fi acela fiecare visam la ceva. Timpul liber pe care il ai ar fi important sa stii sa il pretuiesti in asa fel sa te recreezi sa faci sport(ajuta la multe), alt sfat pe care ti l-as da ar fi sa iti impui tu ca poti sa faci anumite lucruri si ai sa reusesti, nu uita ca noi suntem ceea ce gandim, suntem stapani pe viata noastra pe fericirea noastra.Eu am 23 de ani si am avut momente cand simteam ca sunt nefericit dar uite ca m-am ridicat si acuma chiar ma simt fericit am un grup de prieteni frumos o prietena reusita si o familie grozava, nu am nici un motiv sa ma simt depresiv.Gandeste-te ca multi ar vrea sa fie ca tine sa poata sa se bucure de viata asta scurta pe care tu nu vrei sa o pretuiesti..gandeste-te de 2 ori daca nu reusesti nici asa incearca sa te rogi incearca sa discuti cu un prieten iar daca acesta nu exista vorbeste cu Dumnezeu. Daca mai ai ceva probleme te rog sa imi trimit mesaj.bafta!

| Yahweh a răspuns:

Sunt atatea lucruri frumoase pe lume, si cand te gandesti ca tot ce trebuie sa faci este doar sa deschizi ochii...