| MISLO a întrebat:

Ba, de o luna ma simt ca naiba, sunt obosit si nu am chef de nimic. Nu-mi mai pasa de nimic.
Sunt trist. Ma simt singur
M am saturat de viață pe scurt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un doctor! Oboseala poate avea cauze diferite:
anemia;
lipsa somnului;
stresul;
alimentatia insuficienta;
deshidratarea;
boli endocrine (hipotiroidia);
boli cardiace (insuficienta cardiaca);
perioada de convalescenta dupa infectii;
boli pulmonare (fibroza pulmonara, BPOC);
diabetul zaharat decompensat.
Daca acum te-ai saturat de viata ce o sa faci pe la 60 de ani?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depresie ai

| RAY a răspuns:

Du-te la oncologie sa vezi ce plictiseala e acolo, doar puturoși, leneși care trăiesc fără a da sens vieți lor au plictiseala, eu lupt pentru fiecare clipa sa ma bucur si sa obțin ceea ce îmi doresc

| Fatamuntilor a răspuns:

La varta ta nu ai timp sa te plictisesti!
Sunt o gramada de activitati pe care le-ai putea face.
Nu ai scoala?
Iesi afara, socializa, gasesti preucupari.
Nu ar strica o vizita la medic si niste analize,

| untu a răspuns:

Nu spune asa! Nu esti singur! Dumnezeu este cu tine, se pot citi o rugaciune (https://www.crestinortodox.ro/......8811.html) si apoi poti sa iesi un pic la plimbare pe undeva sau in parc sa iei aer curat si sa te linistesti, apoi vii acasa si sa discuti cu parintii tai despre problema ta si cred ca ei te pot ajuta cu ceva! Daca nu va merge cu nici una dintre metode va trebui sa mergi si sa discuti cu un psiholog! Am auzit ca foarte multi tineri sufera de depresie si merg regulat la sedintele cu psihologul! BAFTA!

| Nirvanaaa a răspuns:

Ieși afara ca face bine. Fa ceva ce te bucura, ceva la care nu te așteptai ca poți face. Te va motiva.

| Legion7X a răspuns:

Mișcare, plimbare, iesire din monotonie. Internetul dă depresie

| Cehoslovacia a răspuns:

Ziceam eu ce sa faci, da-s si d-aia mici p-aci si le dau exemplu prost happy
una peste alta cauta sa rezolvi problemele care duc la oboseala psihica, daca sunt sau discuta cu un doctor sau psiholog.

| Claudia10girl a răspuns:

Mergi prin parc sau mergi sa faci miscare. Toti avem cate o stare proasta.