| LapteMiere a întrebat:

Vreau hobbyuri si lucruri pe care le poti face in pauzele scolare. (Exemple de lucru manual?) Fiti creativi nu "cantitativi" si dau funda!

2 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in pauze, fiind doar de 10 minute,eventual mai inveti la ceva.
Dar este un joc care se numeste TOMAPAN si este pentru testarea culturii generale,si poate fi jucat cu alti colegi.
Scrii pe o foaie tomapan in jos,apoi completezi. Trebuie sa scrii denumiri de:tari,orase,munti,animale, plante, ape, nume. happy
Iar pentru idei pentru lucru manual, iti recomand aplicatia Pinterest. Vei gasi o multime de idei.

| LapteMiere explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nu stiam de tomapan, multumesc de sugestie dar, da exizta si hobby-uri pe care le poti face in pauza: crosetat, dezenat etc. doar ca astea nu ma prea prind si intrebam. Cum poate pauza sa fie prea scurta pentru un hobby si atat de lunga cand nu ai inspiratie?