| anonim_4396 a întrebat:

Vreau in vacanta de vara sa merg la bunici cu catelu meu... Din jud arad pina in Maramures.eu nu stiu poate stiti voi pot merge cu catelu pe tren? ...si cu ce conditi?

4 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Trebuie să fie cu vaccinurile la zi, să aibă acte, să îi cumperi bilet cu loc(jumătate de bilet), trebuie să spui că îţi trebuie bilet pentru câine.
Câinele nu trebuie să fie din rasă mare gen Rottweiler, Pitbull, etc.

| anonima_2498 a răspuns:

Nui adevarat!
eu ma duc in fiecare vara la bunici cu trenul si cu cainele!-cainele la mine in brate, cu lesa si gata! ipana acum nu a zis nimeni nimic!,... dar mereu duc cu mine actele cainelui pentru orice eventualitate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sai iei o cusca si sa fie dresat

| lady_6167 a răspuns:

Ar trebui sa fie pus intr-o locuinta mica pentru ciini adica intr-o cusca, si ar trebui mi se pare sa-i ei si un loc pentru viceu. fundita?