| UnkownHD a întrebat:

am mai intrebat si in trecut despre aceasta chestie dar vreau sa vad daca ma pot lamuri mai bine rolling on the floor.
Deci. eu la vara as vrea sa merg din Arad pana in Tg Neamt dar problema este ca as vrea sa merg cu un autobuz / tren sau etc. pentru ca nimeni nu se ofera sa te duca 500 de km.
As vrea sa stiu daca se poate merge direct, fara sa schimb trenul / autobuzul sau etc.

Dau funda daca primesc un raspuns care sa ma lamureasca si pe mine.

Vreau sa spun ca nu am peste 18 ani, am varsta de 15 ani, nu cred ca este o problema dar na...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici un mijloc de transport direct. Probabil va trebui sa schimbi de doua ori, indiferent ce ai lua. Nu e nici o problema ca ai 15 ani, atata timp cat ai acordul clar al parintilor tai, cat le lasi acestora scris programul tau exact (ce mijloace de transport folosesti, unde schimbi, etc) si atata timp cat te descurci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai intrebat si ti se mai spus ca nu exista un mijloc de transport direct trebuie sa schimbi trenuri / autobuze samd

| Freya1 a răspuns:

De la Arad la baia mare spre exemplu unde sunt tot cam 500 de km este microbuz direct stiu sigur asta.
Cred ca ar trebui sa mergi in autogara sa intrebi la informatii ei stiu mai bine.

| Samariteanul a răspuns:

Ori gasesti pe cineva care sa te duca acolo special(sunt autobuze care transporta oamenii la destinatiile dorite, insa contra cost si mai sunt si parintii care te pot duce).ori alegi un tren(desi nu stiu daca exista unul Arad-Tg Neamt), dar e mult mai bine cu atuobuzul/autocarul, decat cu trenul(in tren e un chin groaznic...)