| Adeeeeeeee a întrebat:

Vreau niste statudurii thinking adica tot felul de statusuri pe care le aveti! Msssssi anticipat :*. Fundaaaaaaaa + vot!

Răspuns Câştigător
| larissuka a răspuns:

poate nu sunt genul au statusuri alea...dar nu sunt numai de suferina!winking ia astea. sa te ajute cu ceva sper.Să fi prima dragoste a cuiva poate fi tare, dar să fi ultima este mai mult decât perfect. ♥

Când o fată spune "NU", un băiat o ia ca pe " mai încearcă mâine."

Nu voi da inima nimănui. Dar dacă eşti destul de curajos, poţi să încerci să o furi!

Iubirea nu trebuie să fie perfectă. Să fie adevărată; e suficient!

I-am cerut lui Dumnezeu să mă apere de duşmani.şi am început să pierd din " prieteni "...laughing

Uneori trebuie doar să fugi departe ca să vezi cine va veni după tine.

Prietenii adevăraţi te fac să plângi doar de la prea mult râs.//

E nevoie doar de o singură persoană să se schimbe totul.

Orice fată visează să aibă un băiat care s-ar trezii la 3 dimineața doar să-i spună: "hei pitic, am vrut doar să-ți spun; te iubesc!"

Niciodată un eșec, întotdeauna o lecție!

‎''Dacă iubeşti o persoană, lasă-l să plece!''
Pe naiba, niciodată să nu renunţi la cineva drag ţie pentru că odată ce a plecat, a plecat pentru totdeauna. Viaţa nu e un basm!

uneori, lucrurile ies mai bine decât ne aşteptam noi.

De multe ori, persoana care încearcă să-i facă pe ceilalţi din jur să zâmbească. este cea mai singuratică persoană.

Toţi iubesc calităţile, mai rar să găseşti pe cineva să îţi iubească şi defectele!

Fetele nu se supără fără motiv, mic sau mare întotdeauna există un motiv.

Suferinţa face oamenii să se schimbe.dar îi face şi mai puternici.

Întotdeauna va exista o altă zi. Alte poveşti, alte zâmbete.

Un bărbat adevărat nu e cel care cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una.

Unii oameni trebuie să se despartă ca să îşi dea seama că sunt făcuţi să rămână împreună!

Femeile vor să fie iubite, să fie ascultate, să fie dorite, să fie respectate, să fie căutate, să fie considerate de încredere, şi uneori, doar să fie ţinute în braţe... iar bărbaţii nu vor decât bilete la meci.

Ai pierdut-o. şi odată cu asta; te-ai pierdut şi tu!

Te-ai întrebat de ce întotdeauna fetele sunt cele care suferă?
Fetele se îndrăgostesc de ce aud şi baieţii de ce văd.
Concluzie: Băieţii mint prost!

Oamenii nu se schimbă niciodată. Ei doar învaţă cum să mintă mai bine.

E complicat atunci când eşti îndrăgostită de un idiot!

Care nu au loc de mine, să stea înghesuiţi!

Adevaratul prieten, asadar, este cel care nu ramane indiferent, ci se implica sufleteste. De asemenea, prietenia adevarata se vede la vreme de necaz, de cumpana in viata cuiva!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decât atunci când e soare!

5 răspunsuri:
| FiTzOSsu a răspuns:

Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!
- El si ea, sex in draci. La un moment dat el ingheata intr-o pozitie de statuie. Dupa vreo 10 secunde, tipa intreaba: – Ce faci? – O figura noua. Am invatat-o de pe site-urile porno. Se cheama "buffering".
- Alcool? ce-i ala? nu este in vodkabulariu meu, stai sa-l caut in whiskypedia…
- tu ca mine mai gasesti, eu ca tine nu mai caut…
- Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.
- Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.
- Cand barbatul se simte rau, isi cauta sotia. Cand barbatul se simte bine – il cauta sotia!
- De ce e rara o femeie cuminte si frumoasa? De ce atunci cand o gasesti o inseli cu prima zdreanta proasta?
- Da-i unui barbat mana libera si te vei trezi cu ea prin toate locurile!

| larissuka a răspuns:

Funda?! at .ia de aici.

Adevaratul prieten , asadar , este cel care nu ramane indiferent , ci se implica sufleteste . De asemenea , prietenia adevarata se vede la vreme de necaz , de cumpana in viata cuiva !

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decât atunci când e soare!

O să vezi că în viaţă o să te dezamăgească exact persoanele la care nu te aştepţi, o să te doară puţin dar o să-ţi treacă .Toate trec!

Băieții pot vorbi cu multe fete, dar seara când se pun în pat cu siguranță se gândesc la una singură!

Unii din ei încă n-au înţeles că acela ce împarte mai mulţi pumni, cel ce bea mai mult, cel ce are mai multe femei, acela nu e nici măcar bărbat; deci e departe de a fi IDEAL!

E ciudat cum oamenii renunţă la lucrurile frumoase din viaţa lor doar pentru a-şi satisface curiozitatea. pentru a vedea dacă exista lucruri mai bune sau mai frumoase de atât.

O femeie geloasă dragul meu, e în stare de orice!

Dacă vrei să-ţi realizezi visul, trezeşte-te la timp

Cei mai buni prieteni sunt persoanele care fac problemele tale şi problemele lor.

După o despărţire nu există prietenie. Orice, dar nu prietenie.

Iubeşte băiatul care te face să râzi nu să plângi.]

Sa nu regreti , sa uiti de regrete ! Nu uita, viata acum incepe, fara resentimente !

Mulţumesc loviturilor care m-au făcut mai puternică şi schimbărilor care m-au făcut mai înţeleaptă !

Indiferenţa este cea mai elegantă formă de refuz.

Eşti iubit pentru ceea ce eşti.Nu încerca să fi diferit !

In fața unei iubiri adevărate nu poți să renunți așa. pur și simplu.

Tata spunea că fără femei nu se poate trăi, iar cu femei este imposibil de trăit.

Nu prea ştiu de ce-ţi scriu. Simt că am mare nevoie de o prietenie căreia să-i încredinţez nimicurile ce mi se întâmplă.

Sunt doua lucruri pe care un barbat nu le poate ascunde.
Cand e beat si cand e indragostit ♥

Nu ştiu cum merge la alţii, dar la mine merge perfect, note nesatisfăcătoare, mici certuri, inimi încleştate, suflet pierdut. Însă orice ar fi, ea le rezolva pe toate, muzica.

Viitorul sună bine, păcat că nu răspunde nimeni.

Cui îi pasă, rămâne acolo chiar şi când greşeşti.
Dacă nu rămâne, nu te merită!

Mult prea târziu să ştergi, unde ai scuipat !

Dacă eşti suficient de prost să pleci, ea va fi destul de deşteaptă să te lase !

Hai. să golim paharul că şi aşa e plin !

Vreau să cred că n-am căzut niciodată, ci doar m-am atins de lucrurile care n-au avut curaj să se ridice deasupra mea.

Traim intr-o lume in care sexul a devenit un sport si nu mai are nici o legatura cu dragostea.

Esti libera sa crezi ce vrei, sa iubesti pe cine vrei, sa urasti daca in acelasi timp stii sa traiesti.

Nicio minciună
nu te face mai bărbat .

Nu-ţi face griji pentru oamenii din trecutul tău, există un motiv pentru care nu sunt şi-n prezentul tău !

Obţine întotdeauna ce vrea, e puternică ambiţioasă şi rea, râde şi arată ce vrea !

Ai grijă cât de mult iubeşti un băiat, pentru că cu cât îl iubeşti mai mult cu atât te doare mai tare dacă te dezamăgeste.

E curios cum umărul unei femei poate părea uneori de stâncă pentru un bărbat.

Mai bine un duşman adevărat, decât un prieten fals!

Am iubit pe bune şi semnele au rămas.
Ceva, undeva, s-a stricat.

In filme:
Ea: mi-e frig!
El: uite geaca mea.
In realitate:
Ea: mi-e frig!
El: si mie.

Bărbaţii sunt ca nişte copii. Plini de mândrie prostească.

Fă ceea ce oamenii spun că nu poţi face!

Dacă-ţi va suna trecutul să-ţi spună că i s-a făcut dor de tine, închide-i în nas şi du-te să-ţi săruţi prezentul!

Îţi urăşti părinţii? Orfanii se roagă zi de zi să aibă aşa părinţi iubitori şi grijulii cum ai tu!

Urăsc faptul când vii acasă fericită şi cineva ruinează totul ţipând la tine!

Viaţa . m-a învăţat că uneori trebuie să întorc spatele, cu eleganţă !

Dragostea îi face pe oameni să se simtă egali.

Nu fi o femeie care are nevoie de un bărbat, fii femeia de care are nevoie bărbatul!

Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

Eu nu ştiu să iert. Eu ştiu să uit şi apoi să o iau de la început.

DACA iubeşti două persoane în acelaşi timp, alege-o pe a doua.Daca o iubeai pe prima,nu ar mai fi existat a doua.

Dacă doi oameni sunt fericiţi împreună , lasă-i în pace!

prezența lui lângă mine mă face mai puternică dar și mai copilă ...

Vise, speranţe, zâmbete, lacrimi, certuri, împăcări, nervi, frustrări, fobii, nostalgie, înjurături, ciudăţenii, indiferenţă, nechibzuinţă, dorinţă, fascinaţie, dreptate, minciună, ură… dar mai presus de toate, iubire.

Pentru că am nevoie de el ,
pentru că buzele lui sunt căpșuni coapte ,
ochii lui sunt întunericul în care mă pierd de fiecare dată ...

pentru că mă iubește pe mine astăzi {Îi mulțumesc} . Pentru că dintre o mie de flori m-a ales pe mine { Îi mulțumesc } .
Pentru că există ... eu zâmbesc ♥

E trist când oamenii pe care îi cunoşti devin oamenii pe care i-ai cunoscut.

Dacă am învăţat ceva în viaţă?
Să mi se rupă !

Iubesc acele persoane care reuşesc să mă facă să zâmbesc indiferent de starea de spirit pe care o am!

Niciodată să nu priveşti înapoi, după ce`ai fost dezamăgită.

Draga mea, dacă îţi dau bani să îţi cumperi o viaţă , o laşi pe a mea în pace?

La palma unei fete se răspunde cu o sărutare zdravănă .

Bărbatul rămâne înţelept, curajos şi fericit cât timp nu dă peste o femeie frumoasă!

Se spune că " totul e bine când se termină cu bine ". Dar uneori se termină pur şi simplu.

Cu cat eşti mai simplă, cu atat eşti mai specială, pentru că toată lumea e complicată

Niciodată să nu te oferi pe tavă! Oricât de mare ar fi premiul.

Bătrâneţea e un iad pentru o femeie, care nu a avut nimic în afară de frumuseţe.

Iubesc să ascult minciuni, când ştiu adevărul .

Unii,cred că eu sunt google. de mă caută doar atunci când au nevoie de ajutorul meu.

Azi plângi pentru cineva, mâine poate ai să zâmbeşti şi ai să fii cu altcineva. Aşa e viaţa!

Recunoaşte, că şi tu când eşti pe stradă, şi vezi o persoană care nu vrei să o saluţi, îţi scoţi telefonul şi te prefaci că umbli la el!

Un bărbat a fost întrebat odată:
- Ce fel de femeie îţi doreşti ?
Iar el a răspuns:
- Nu vreau o femeie care să mă facă să-mi întorc capul după ea, ci o femeie care să mă facă să-mi întorc inima după ea.

Sufletul meu...
NU e de vânzare, nici de împrumut, cu atât mai puțin de închiriat

Când sunt bună, sunt foarte bună ! Când sunt scorpie, sunt al naibii de perfectă !

Bărbatul nu vede niciodată ce ai făcut pentru el,vede numai ce nu ai făcut !

Nu-mi mai pasă .El a fost o greşeală ştearsă .

Mă tot întreb când o să vă săturaţi să fiţi toţi la fel?!

Un bărbat adevarăt termină o relaţie înainte să înceapă să caute alta.

Apar interesele şi nu-mi pasă pe cine calc în picioare, atâta timp cât pe mine nu mă afectează şi nu mă mai doare!

Într-o zi îmi vei simti lipsa. Crede-mă.

Nu se numeşte B Ă R B A T cel care loveşte o femeie. ci cel care ar lovi pe oricine pentru a o apăra!

Dacă îmi răneşti prietena cea mai bună sunt în stare să fac ca moartea ta să pară un accident.

Singurul băiat după care o să alerg vreodată o să mă întrebe : Mami mă prinzi ?

Unde am fost eu n-o să ajungă niciodată, iar dacă crede asta, e o proastă !

Să nu aştepţi să revin iar, să-ţi mângăi sufletul de gheaţă. Căci n-am să bat a doua oară la uşa ce mi s-a închis în faţă.

Nu controla viaţa unei femei ! Deoarece o vei vedea plecând!

Şi dacă îngrop sentimente jur că nu le mai dezgrop !

Mă vei putea înţelege doar atunci când vei gândi ca mine.

Nu e prea târziu sa-i spui "Hai,lânga mine", de ce ti-e oare-atât de greu sa-i spui "Mi-e dor de tine"?

Recunosc! Fără tine, nimic nu mai e la fel. E mult mai binee!

Te maturizezi cam greu, să ştii că nu sunt mâta să te iert mereu !

Nu vorbesc de viitor, nu faci parte din trecut. Eşti acum, eşti aici, eşti al meu şi doar atâât!

Dacă o fată e destul de proastă încât să te iubească încă, şi după ce ai rănit-o te rog, ascultă-mă, nu o lăsa să plece.

Fă-i să se întrebe de ce încă zâmbeşti, Pentru că tu poţi şi printre lacrimi !

Asta e despre prietenii care sa fie clar:Te-au lasat o data si sunt gata sa o faca iar !

Cand fostul iti spune, plin de mandrie: "Nu vei mai gasi unul ca mine!", tot ce trebuie sa-i spui este: "Asta e si ideea!

M-am născut pisică, deoarece cățele sunt prea multe.

Sunt genu care gândeşte că poate. şi dacă mâine mor, până mâine o sa le am pe toate.

Dacă cineva poate fi fericit fără tine,
şi tu poţi fi fericită fără acel cineva !

Toată lumea urăşte minciuna,
dar toată lumea minte !

Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.

În faţa ta în nici un caz nu dau socoteală !

Degeaba exişti dacă nimeni nu ştie nimic de tine!

Dacă te-a insultat un bărbat, zâmbește și spune-i cu blândețe: "Probabil ți-e scurt penisul de ai limba atât de lungă !

Făcând tot ce îţi stă în putinţă să îl recâştigi, ai realizat că nu merită !

Viaţa nu ne învaţă să fim puternici, ea ne obligă.

Ei te ignoră acum, dar mai târziu o să aibă nevoie de tine. aşa este viaţa.

Mar = vitamine . Vitamine = forta . Forta = putere . Putere = bani . Bani = femei . Femei = sex . Sex = sida . Sida = moarte . P.S: Vrei un mar ? laughing

Mulți oameni ar învăța din greșelile lor dacă nu ar fi atât de ocupați să le nege!

Îmi ziceai "Mor de dorul tău." , şi atunci de ce nu ai murit ?

Atunci caut-o, să renunţi ar fi păcat . Lasă sticla și nu plânge, fii bărbat !

Femeia nu te iartă, mai tare te apasă, când ţi-e lumea mai dragă pleacă şi te lasă.

Vezi tu. Momentan nu am chef să privesc în jur! Pentru că te văd pe tine și îmi vine să înjur !

De ce să plâng pentru ceva ce toate îsi doresc? Când pot să râd că a fost doar al meu !

Fericirea ?! Este ca o minge . alergăm dupa ea și cum am prins-o , îi dăm cu piciorul !

Dacă n-aţi avea atâtea defecte, nu v-ar face atâta plăcere să le observaţi pe ale celorlalţi!

Te rog, înţelege! Între noi, de fapt nu merge.

Da, eşti frumoasă. La distanţă, noaptea şi în spatele zidurilor.

Indifereța mea, te va lovi puternic în piept. Atunci îți vei da seama că nu mai pot să te mai iert.

Viaţa merge numai în şuturi .Ai căzut, te-ai ridicat, înveţi noi moduri sa te scuturi

Esti inca tanar, ai un viitor mare in fata! Invata sa ai incredere, nu totul e trist in viata!

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem
Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

E greu sa uiti, dar e si mai greu sa nu faci asta!

Da-i dracului pe toti, tine-ti inima pentru tine!
Nimeni nu merita, asa e cel mai bine.

Uraste-ma, ca de iubit n-ai fost in stare!

Îmi iau tocurile , sentimentele , privirile şi plec . Să nu aştepţi din partea mea respect !

Cât poată să doară, atunci când plângi de dorul cuiva căruia nu îi pasă şi nu simte ceea ce tu simţi.

Învaţă să îi spui inimii că nu este nimic permanent şi că trebuie să supravieţuiască la fiecare pierdere.

Trăieşte viaţa care-ţi place. Dacă nu eşti mulţumit unde eşti, ce faci, cine eşti sau cu cine eşti, schimbă toate acestea! Nimic nu este bătut în cuie. Ia atitudine şi fă ceva diferit.

O fată are 6 zâmbete, ştiai? Unul când râde pentru că ceva o amuză cu adevărat şi altul când zâmbeşte doar din politeţe. Unul când nu e comodă şi altul când râde de tine. Unul când cineva o surprinde . Si altul când se gândeşte la. El. ♥

Tot respectul pentru băiatul care are curajul să spună : Nu pot , am prietenă şi o iubesc !

Regreți ?
Foarte bine !

Cel mai uşor mod pentru a evita dezamăgirile, este să nu aştepţi nimic de la nimeni!

Da, am avut încredere în tine. Dar nu e nimic, toţi facem greşeli !

Acei oameni pe care nu-i pot suferii, dar ah! ce îmi place să-i enervez .

Am ajuns la concluzia că dacă sunt bună, nu ajung nicăieri !

Da ştiu , nu toată lumea îmi vrea binele !

Inima : Sunt ranită din nou.
Stomacul : Simt fluturași pentru nimic.
Ochii : Plângem din nou.
Creierul : V-am avertizat , idioților.

Mai bine sufăr mândră, decât să iubesc în genunchi!

E mai uşor să zici ''du-te'' când nu ştii cum să spui: ''mai stai''.

| Adeeeeeeee explică (pentru larissuka):

Sunt numai de suparare. nu prea de genu` meu. Daca imi mai dai cate iei fundita :*!

| Alinush6 a răspuns:

Cate vrei aici gasesti
iti garantez...
http://www.portal-info.ro/citate/

| theGirls a răspuns:

Buna,uite cateva; 1.De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate, ca visele devin realitate :X, 2. Si pretinde k n`ai inima, asa.nu te va rani nimenistraight face 3.Si cand o ft plange pentru un baiat e pentru ca ii lipseste, dar cand un baiat plange pentru o ft e pentru ca o iubeste sad, 4. Mie dor sa te vad in bratele mele inapoi, mi-e dor de copiii aia doi care eram chiar noi :X 5.Nu ma auzi cand te strig, nu te vad, nu ma vezi.sa ma crezi cand iti zic; Imi lipsesc prea mult ochii tai verzi > 6.Doar tu cu mine doar eu cu tine, cat vom fii impreuna mereu va fi bine :*, 7. Te iubesc pentru ca te-am pierdut de cateva ori si te-am recuperat mereu :X, 8.Baaa nu vreau sa am intelegi gresit, dar daca n`ai inteles da next time a ***winking cam atat!