| Dianka_4924 a întrebat:

Vreau niste statusuri haioasewinkingSi daca sepoae roamnticehappyFunda=***

Răspuns Câştigător
| mafi5 a răspuns:

Stii care e culmea zgarceniei?
sa iti ia foc casa si sa dai beep la pompieri

10 răspunsuri:
| Whatthehell66 a răspuns:

Culmea nesimtirii : sa te c**i langa o usa apoi sa bati si sa ceri hartie igienica
culmea culmii nesimtirii: sa mai bati o data si sa zici ca nu ti-a ajuns laughing

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba .
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata

Ma uit la luna te vad pe tine ma uit la soare te vad pe tine ma uit in departare te vad pe tine DA` da-te dracu din fata mea odata

munca nu a omorat pe nimeni da dc sa risc ?

a-nceput de ieri sa cada
cate un elev pe strada
si mai cad in continuare
de a tezelor teroare
ca au profa la romana
o vaca nebuna
si la mate un mistret
o clasa ca un cotet la fizic si kimie
cate-o sperietoare vie
numai 3 stiu ca sa spuna
si sa urle pana la luna
la istorie,ce sa faci,
profa te scoate din draci
ca la teze si lucrari
da note la ? domnitori?
iar aia de geografie
dobitoaca de cand se stie
la civica un magar
vanator la aprozar
vine ca sa ne invete
ca-n guvern sunt numai zdrente
la muzica un tembel
canta numai pentru el
la desen o screlozata
vrea doar opere de arta
la latina cu o ciumama
mananca doar matraguma
se uita la tine o data
ai cosmaruri viata toata

Je m\'appelle Vasile Mure
Je veni de la padure
Je gasi nevasta-n pat
Se randez vous cu-n alt barbat
Quand je preparai ciomagu\'
Mon amie sarise gardu\'
Il tombeau dans la urzici
Sur son fund numai basici

cand eram mai mic si mergeam la nunta, toate babele ma loau de obraz si ziceau - lasa ca si tu urmezi... acum m-am facut mare si la fiecare inmormantare le iau pe babe de obraz si le zic -lasa ca si tu urmezi

era o data Bula si Strula la un test oral.
Bula ii zice lui Strula sa intre el primul la test.
intra Strula si il intreaba:
Ce se afla in Bucuresti?
avioane avionase,motoare motorase.
Cine a fost cel mai mare dmnt al Moldovei?
Stefan cel Mare.
Ce forme d viata sau des p venus?
inca mai cerceteaza astronauti.
iese Strula intra Bula.
ce se afla in bucuresti?
avioane avionase,motoare motorase.
cine t crezi tu Bula?
Stefan cel Mare
ce ai in cap Bula?
inca mai cerceteaza astronauti.rolling on the floor

Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari pe geam de la etaj ...ma uit in jos si atunci... rad din nou.

spune-mi ca ma iubesti si atunci iti marturisesc si eu ca sunt insurat

Dragul meu chiftea prajită,
Tinichea hodorogită,
Te iubesc si te ador
Ca pe-un pui de curcă chior

Regulile elevilor:
Elevul nu copiaza, el se documenteaza. Elevul nu citeste bilete, se informeaza.
Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator.
Elevul nu greseste, el isi pune la incercare profesorul.
Elevul nu chiuleste, e nevoie de el in alta parte.
Elevul nu fumeaza, el isi caleste plamanii.
Elevul nu doarme, ci reflecteaza. Elevul nu vorbeste, el gandeste cu voce tare.
Elevul nu mesteca guma, el isi intareste dantura.
Elevul nu injura, se descarca.
Elevul iubeste scoala, dar in timpul vacantei.

Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera

era bula la scola si profesora ii pune catva intrebari zice profesoara:bula ce faci cand un om se ineaca
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand pleaca un vapor
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand e coada la pita
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci can 2 se bat
bula nu stiu
mere bula acasa si il intreba pe tataso tata ce faci cand un om se ineaca,arunc colacul si il trag la mal,tata ce faci cand un vapor pleaca,scot batista si ii zic la revedere,tata ce faci cand e coada la pita astept sa-mi vina randu,tata ce faci cand doi sa bat,chem politia sai desparta,mere bula a 2 zi la scoala il intreaba iarasi:bula ce faci cand pleaca un vapor arunc colacul du el si il trag la mal:bula ce faci cand un om se ineaca:scot batista si ii zic la revedere:bula ce faci cand e coda la pita:chem politia sai desparta:bula ce faci cand 2 se bat astept sa-mi vina randulaughinglaughing

Bula la psihiatru.
-Ce v-a adus la mine?
-Domnule doctor, eu ma cred caine, dar nimeni nu ma crede!
-Eu te cred... Marsi de aici!

ce face o vampiroaica singura in desert?
...asteapta sa-i vina ciclul

La un BAC se prezinta elevi cu diferite pregatiri. Intra primul foarte pregatit si iese radios: - Cum a fost? îl intreaba ceilalti. - E… ca între profesori… - Adica…? - Ei întrebau, eu raspundeam, ne completam… Intra al doilea si la iesire aceeasi întrebare: - Cum a fost? - Ca de la profesori la elev… ei întrebau, eu raspundeam, ma mai ajutau ei… Intra al treilea… si la iesire: - Cum a fost? - E… cum sa fie… ca între popi… - Cum asa? - Pai ei întrebau, eu îmi faceam cruce, eu raspundeam, îsi faceau ei cruce ! laughing

Asta-vara, la Craciun
Mancam pere dintr-un prun
Si-adunam cu pumnu-nchis
Nuci si mere din cais
In borcanul cu compot
Varam mana pan'la cot,
Pescuin, cand nu gandesti
O balena si trei pesti!
Lasam noptea-n zori sa cada,
Si-ngetam ca sluiul, iar,
Invelindu-ma cu jar!
Ca sa fiu mai priceput,
Ma-nnvata sa cant-un mut!
Orbu-mi arta cararea,
Ascultam,ca surzii,marea
Si-am desprins sa-not cu spor,
De la tesla si topor,
Tot carand cu sita apa,
Pentr-o cotofana schioapa!
Am vazut cu ochii mei,
Doi cu patru-facand...trei
Si-ntr-un viscol greu de ploie,
Ursul inghitit de-o oaie!
Am zarit, asemenea,
Soare bun,pe vreme rea,
Si,zacand pintre fotolii,
Tigri-ntregi mancati te molii.
Dupa ranguri si avere,
Musca,viespea - faceau miere,
Iar de mai priveam nitel,
Vedeam si-un lup ros de miel!
Zice-un domn simandicos:
- Esti un mare mincinos!
Lumea asta fistichie
Nu e,n-a fost,n-o sa fie!
Zic:E drept, ea nu se
Decat iarna pe la paste!

M-am trezit LUNI si m-am gandit MARTI sa ma duc MIERCURI la scoala, dar cand am vazut JOI ca vine ziua de VINERI m-am gandit ce sa caut SAMBATA la scoala cand DUMINICA e zi libera! Atentie: respectati programu'!

mi-ai spus ca eu sunt planta! in cazul asta, tu dragul meu...esti o intreaga gradina botanica

si acum romanticehappy

1. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

2. Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…

3. Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi !

4. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

5. Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga…

6. Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…

7. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus
in suflet caldura si gingasia nesfarsita , cu zambetul tau m-ai invatat
sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta … sarutul tau mi-a daruit
dulceata nemaintalnita , ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea
exista , iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…

8. Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL !

9. Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul…

10. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…

* Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da

* Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima,ti se goleste creierul

* Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga

* Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi !

* Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte

* Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva.

* Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul!

01. Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta…
02. Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu !
03. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut, inca ii mai simt amprenta lui… 04. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…
05. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra…
06. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine…
07. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
08. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine…
09. Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X
10. am gasit un inamic cu numele de pupik… ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit… e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*
11. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine…
12. Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi…
13. Am sa-ti spun un cuvant care doare: IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . .
14. Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta… si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale!
15. As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC!

Statusuri Romantice – Statusuri pentru indragostiti
Date: 24 Jan 2010 Comments: 0 - 940 views | Share

1. Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

2. Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…

3. Dragostea se naste din priviri,creste pe buze si moare in lacrimi !

4. Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

5. Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga…

sper ca ti-am fost de ajutor. funda?batting eyelashes

| mafi5 a răspuns:

Barbatul:in sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia:vrei sa plec?
Barbatul:ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia:ma iubesti?
Barbatul:bineinteles! Tot timpul!
Femeia:m-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia:o sa faci sex numai cu mine?
Barbatul:sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia:o sa ma lovesti vreodata?
Barbatul:ai innebunit?
Femeia:pot sa am incredere in tine?
Barbatul: da!
Femeia:iubitule!
si acum, citeste de jos in sus scuze de mass dar e prea tare sa nu-l citesti merita citit

| mafi5 a răspuns:

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine

| mafi5 a răspuns:

Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

| mafi5 a răspuns:

Ma uit la luna, te vad pe tine, ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit in departare, te vad pe tine, DA` da-te dracu din fata mea odata!

| mafi5 a răspuns:

a-nceput de ieri sa cada
cate un elev pe strada
si mai cad in continuare
de a tezelor teroare
ca au profa la romana
o vaca nebuna
si la mate un mistret
o clasa ca un cotet la fizic si kimie
cate-o sperietoare vie
numai 3 stiu ca sa spuna
si sa urle pana la luna
la istorie, ce sa faci,
profa te scoate din draci
ca la teze si lucrari
da note la? domnitori?
iar aia de geografie
dobitoaca de cand se stie
la civica un magar
vanator la aprozar
vine ca sa ne invete
ca-n guvern sunt numai zdrente
la muzica un tembel
canta numai pentru el
la desen o screlozata
vrea doar opere de arta
la latina cu o ciumama
mananca doar matraguma
se uita la tine o data
ai cosmaruri viata toata

| mafi5 a răspuns:

imi e dor de tine de caldura ta in zilele cand ma culcam cu tine draga mea pijama

| mafi5 a răspuns:

Era bula la scola si profesora ii pune catva intrebari zice profesoara:bula ce faci cand un om se ineaca
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand pleaca un vapor
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand e coada la pita
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci can 2 se bat
bula nu stiu
mere bula acasa si il intreba pe tataso tata ce faci cand un om se ineaca, arunc colacul si il trag la mal, tata ce faci cand un vapor pleaca, scot batista si ii zic la revedere, tata ce faci cand e coada la pita astept sa-mi vina randu, tata ce faci cand doi sa bat, chem politia sai desparta, mere bula a 2 zi la scoala il intreaba iarasi:bula ce faci cand pleaca un vapor arunc colacul du el si il trag la mal:bula ce faci cand un om se ineaca:scot batista si ii zic la revedere:bula ce faci cand e coda la pita:chem politia sai desparta:bula ce faci cand 2 se bat astept sa-mi vina randulaughinglaughing

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Zi si mie daca afli laughing