| maddymaddy a întrebat:

Buna vreau si eu niste statusuri despre dragoste sau macar sa fie haioase... funda...

Răspuns Câştigător
| darkgirl58 a răspuns:

1. Did you ever had a really good friend? Like you were two sides of the same soul?

2. Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi?

3. Iarta-ti dusmanii, dar nu uita niciodata cum îi cheama.

4. Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa plânga si nu au putut.

5. Fii fericit cât traiesti, pentru ca mort o sa fii mult timp.

6. E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.

7. Nu am dat gres. Pur si simplu, am descoperit multe idei care nu functioneaza.

8. Un om trebuie sa se învinga pe el însusi, înainte de a-i învinge pe altii!

9. Omul creste repede, când trebuie sa se descurce de unul singur!

10. Am luat palme dupa palme, acum dau pumni înapoi.

11. În trecut toate au disparut, o luam de la.nceput? i mergem înainte.

12. Râsul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar îti permite sa îti vezi de drum.

13. Nu exista cai gresite, doar drumuri alese prost. Nu exista "nu pot", doar "nu vad niciun rost".

14. Tie îti place când ploua, dar nu observi ca ploua acum cu lacrimi peste tine, când îi rupi inima-n doua.

15. Sunt momente în viata când simti absenta cuiva atât de mult încât ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l îmbratisezi.

16. Oamenii normali învata din propriile greseli. Oamenii inteligenti învata din greselile altora.

17. Daca astepti momentul potrivit, te pot depasi cei care nu îl asteapta!

18. Niciodata sa nu înlocuiesti un suflet bun cu un chip frumos!

19. Ce am fost cândva, astazi nu mai sunt, dar ce sunt azi îmi pare rau ca nu am fost mereu.

20. A "vedea" în departare este ceva, însa a ajunge acolo este cu totul altceva.

21. Acum ma uit pe geam si zâmbesc. Ca-s totusi amintiri frumoase în care înca ma regasesc...

22. Prietenii sunt ca stelele: întotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cât de departe esti.

23. Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si înca-i mai place ce vede.

24. Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce: pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene.

25. Prietenia dintre noi as vrea sa nu dispara. Caci e un paradis frumos al anilor de scoala.

26. Întelege ca nu vreau doar o relatie de-o vara. Ca inima nu-mi bate doar când e frumos afara.

27. Iubirea este un joc în 2 care cere sacrificii, lacrimi si durere; si din care totdeauna unul iese ranit.

28. Iubirea înseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai încredere ca nu o va face.

29. Fii sincer...ti-e dor, am dreptate? Pentru ca atunci când ai fost cu mine, am trecut prin toate.

30. Face pe inabordabila, e un joc ce îl face des. Îsi joaca bine rolul, inocenta, chip pervers.

31. Ti-am promis ca într-o zi o sa ma tin de promisiuni!

32. Fiecare încercare îsi cunoaste scopu` bine... Nu îmi place expresia "Bazeaza-te pe mine".

33. Sometimes, when I say "I'm ok", I just want someone to look me in the eyes, hug me tight, and say: "I know you're not.".

34. Mi-e dor de un dusman adevarat. Ma sufoca devotamentul falsilor prieteni.

35. Ca stralucirea’i de moment, pâna la primul’ strat de praf.

36. Nu mai sunt copilu` cu slabiciunile de altadata. Acum sunt slabiciunea altora, c-am caracter de piatra!

37? Îmi permit sa visez ca sa pot s-ajung departe. Caci gropile astea, frate, te trezesc la realitate.

38. Ai ramas tot acelasi baiat pe care, când îl vad, simt un gol în stomac.

39. Atmosfera e ciudata, când bei apa plata. Anii în care dormi putin, dar iubesti si râzi din plin.
40. De la cine nu te astepti, ala te dezamageste!

41. Ma faci sa râd când îmi vine sa plâng. Oriunde as fi, te port cu mine în gând!

42. Mi-am dat seama ca viata. este ca un bal mascat: dupa ce toata lumea si-a scos masca, distractia s-a încheiat.

43. Trec anii si toate clipele frumoase mor. Unde-i copilaria mea, ****?! ca mi-e dor!

44. Am început sa ma schimb si nu cred ca-i bine. Din ce am fost, am ajuns la fel ca tine.

45. Putini au înteles cu adevarat ce am în cap. Ramân datoare pentru ca stiu ce a însemnat.

46. Chiar daca nu-s toate roz, tot le colorez eu odata!

47. Iarta tot, dar nu uita nimic!

48. Ma tot încerca, ma ataca si apoi se ascundea.; x

49. E scandalos. Ma vorbesc toti de parca ma cunosc, fara sa stie cine sunt sau macar cine am fost.

50. Cine vrea sa culeaga lacrimi, sa semene iubire.

51. Vise, sperante, zâmbete, lacrimi, certuri, împacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, înjuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura… dar mai presus de toate, iubire.

52. Sunt un om simplu, mai simplu decât tine; genu’ de persoana care vrea atât de multe si obtine.

53. Îti dau tie calitatile, ca sa elimini defectele. Oricum vietii nu-i poti opri efectele. Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele în locu’ tau. Fa-ti regulile tale si joaca jocul tau.

54. Tacticile tale nu-mi plac. Nu’mi plac lacrimile tale care-mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decât te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine, retine!

55. O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar îi va înfuria teribil pe cei ce ti le-au creat!

56. Sila?! Starea în care nici macar regretele nu-si mai au rostul.

57. Ranile de pe suflet manifesta un alt tip de durere. Indiferenta ei îl face sa zbiere.

58. Ar trebui sa începi sa ma cunosti dupa atâta timp. Si, te rog, nu ma mai forta sa te mint.

59. E un alt apus de soare, fratioare, stiu ca doare tare! Capu` sus, nu lasa nimic sa te doboare!

60. O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

61. Si-ai vazut cine ti-e aproape. Acum, nu te mai uita în spate. Ei au ramas undeva, într-un colt din inima ta! Lasa-i acolo unde sunt, pentru ca nimeni nu se mai întoarce în trecut!

62. Lacrimile tale grele ce se cern prin gene îmi cer parca sa ramân, dar nu mai am timp sa amân. O sa plec o vreme, o sa ma-ntorc, nu te teme!

63. E una dintre zilele alea nasoale,
Ma gândesc la tine si doar ma doare.
Nu mi-ai facut nimic, pur si simplu nu esti.
E momentul în care nu ai si îti doresti!

64. Va trece timpul, ai sa uiti durerea provocata, se vor vindeca si ranile lasate de acea iubire îndepartata.

65. Poti sa iubesti cu pasiune, un fapt banal. Poti sa urasti din mândrie, mi se pare egal!

66. Sincer, acum nu-mi pare rau ca te-am vazut si fara masca. Nu exista "scuza-ma" în cazul tau, asa ca lasa.

67. Daca-ti atingi propriile teluri, vei gasi prieteni falsi si dusmani adevarati. Nu are importanta, tu realizeazã-le.

68. Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si niciodata simplu.

69. Atunci când crezi ca totul în viata e pustiu, închide ochii si asculta bataia vântului...

70. Traieste în asa fel încât sa nu ti se observe prezenta, dar când pleci din locul în care ai trait, sa ti se simta lipsa.

71. Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învatat sa citesti printre zâmbete si rânduri. Stergi o lacrima dar nu poti sa stergi amintiri.

72. Oare stii? Copilului din mine îi este dor de jigodia din tine… Oricum nu conteaza, orgoliul meu nu se mai pateaza.

73. • [ Tragi fum dupa fum, te-ascunzi în ceata mereu^.^

Ca sa-ti fie mai usor când de fapt ti-e mai greu.; x ] •

74. De ce sa plâng? Suflete si zâmbete pot si eu sa frâng!

75. Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti! Caci pentru tine am renuntat la multe si la multi.winking

76. Iubeste acum, nu ieri si nici mâine ca dragostea vine din neant si fuge în van!

77. Ma vei gasi într-o poza de mult uitata si vei spune: "Asa a fost odata…".

78. Da` îmi plac momentele alea în care iei foc ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele.

79. Sterge-ti lacrima, nu vreau pareri de rau. Soare va fi, pentru noi mereu!; x

80. Tot ce tu ai spus nu poti întoarce acum, tot ce ai facut s-a transformat în scrum.

81. Si iar îmi vad de drum, ce mai conteaza acum? Fara tine, sunt doar eu.

82. Te uiti la ultima poza, zâmbesti si strângi din dinti. Esti acelasi copil, dar ai uitat cum e sa simti.

83. Sunt rare momentele de pus în rama. Si uite ca viata nu are mâini, dar tot îti da câte o palma.

84. Si o s-o pierzi, si-o sa platesti... Ca într-o zi o sa te-ntorci acasa si n-o s-o mai gasesti.

85? Când viata îti da 1000 de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbi.

86? Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

87. Cu timpul, întelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, îti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti

88. Cel mai trist lucru în viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

89. Las’o sa cada, sa plânga, sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca toti: ea, într-un sfârsit, mereu zâmbeste!

90. Cel mai trist lucru în lume este ca, uneori, sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el.

91. Am plâns ascultând muzica si privind fotografii. Am dat telefoane doar pentru a asculta o voce. Am fost îndragostita de un surâs. Am confundat sentimente. Si am iertat greseli de neiertat!

92. O sa-ti para rau când vei realiza ca ai pierdut-o pe unica ce te iubea.

93. Poate am stat deoparte, poate, când ai fi vrut sa-ti fiu aproape... Si poate acum pe strada, în loc de "Buna" sa-mi spuna: "Poate acum te-as fi tinut din nou de mâna!".

94. Stiu ca a durut atunci când ma certam cu tine… Se pare ca s-a terminat acea poveste de iubire.

95. Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare. Acum nu-ti convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

96. I will always love the false image I had of you…

97. Lasati-ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

98. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gândesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.

99. Nu stiu ce a fost între noi: dragoste, minciuna, obisnuinta. Dar orice ar fi fost, a fost un vis frumos, vis care a ajuns sa ma raneasca si nu mai pot sa traiesc asa.

100. Te minti si acum ca nu îti este dor. Ai pus orgoliul în fata sentimentelor.

101. Indiferenta ta îl doare, dar la cât orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca îi e dor de tine.

102. Vreau ca atunci când te gândesti la mine, sa spui: "Uite, fata asta chiar a tinut la mine!".

103. Sunt clipe din trecut peste care am trecut, sunt momente din viata care sincer m-au durut. Sunt clipe care nu au fost în totalitate uita-te, sunt momente în viata când nu poti trece peste toate.

104. # A început sa zâmbeasca mai des? Iar ei întorc capul plini de interes? Ce a fost sau nu în trecut,? Acum ea a uitat de mult! #

105. Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult.
Poate nici n-ai observat,
De la un timp am mai crescut.

106. Nu pot sa-ti spun acum ce vreau. Nu pot acum, eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu "Te iubesc".

107. Unii spun ca suntem prea tineri sa iubim, ca nu stim ce este dragostea. dar o inima batrâna nu ar rezista la atâta suferinta.

108. Am gânduri interzise, dar îmi sunt permise. Nu mai sunt cum eram: acum zâmbesc, atunci plângeam.

109. Pastrez în mintea mea clipele frumoase si îmi pare rau ca ele sunt singurele ramase.;;]

110. • Stie când sa râda, stie când sa fie suparata, stie când în ochii tai sa fie cea mai importanta fata!

111. Si când vreau sa zâmbesc, n-am pentru cine. Când plâng nu-i atent nimeni la mine.

112. •Nu ai cum sa uiti toate aceste momente, care acum sunt doar niste simple sentimente. Dar niciodata nu am stiut sa te apreciez, poate de frica sa nu te pierd.

113. • Ignora-l desi te atrage! Respinge-l desi e singurul care te face sa simti iubirea! Iubeste-l desi nu e al tau!; x

114. Tot ce-ti ramâne sunt niste amintiri ce dor, pe care nu le poate lua si nu te poate opri din zbor. Nu-i usor te simti dezarmat, pierdut în zare. Amintirile ramân chiar daca iubirea voastra moare.

115. Si nu stiu ce sa mai spun. Se vede clar ca îmi lipsesti, si îmi vine sa mor ca tu, nu mai esti!

116? Înca îl mai iubesti si esti pregatita sa-l ierti. Si probabil o sa-l ierti chiar dac-ai sa regreti.

117? Si acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti ok! Ia-ti liber de la stres pentru o vreme. Nu-ti mai bate capul, uita de probleme!

118.,,Mie în schimb, fiind sarac, nu-mi ramân decât visele. Mi-am asternut visele la picioarele tale. Paseste încet, calci pe visele mele." - William Butler Yeats.

119.,,Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rana sa doara si sa sângereze din nou." - Octavian Paler.

120. Acum totul e doar o amintire vie, scrisa în timp pe foi de hârtie.

121. • E de ajuns sa am încredere în mine • În ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate într-o zi îti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

122. Spune-ti doar atât: "nu-mi pasa", oricarei lovituri ce se iveste-n viata. Învata ca sentimentu-i pur când e reciproc. Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

123. N-am sa rup în 2 pozele în care ne îmbratisam, fiindca îmi e dor de baiatul pe care mai de mult îl iubeam. Acum ochii ce ma privesc îmi par straini si rai, dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai.

124. Cearta si împacarea erau obiceiuri de zi cu zi; nu puteam stii, nu trageam concluzii prostit de iluzii si cuvinte false gen "Te iubesc". Comportament copilaresc, asta a fost un test.

125. Au ramas amintiri bine pastrate în mintea mea si nu ma deprima. Te port în inima acum când totul se termina cu o lacrima.

126. Cazi, te ridici, tot ce zici e "rabdare". Plângi, te distrugi, vrei sa fugi si te doare. Dai tot ce ai si ce n-ai, totusi pare ca nu te descurci sa îi pui lumea la picioare.

127. Nu vei stii niciodata ce s-a întâmplat de fapt: daca te-am uitat sau doar ma prefac!?•

128. Fiecare lacrima are povestea ei...

129. Nu asa se termina toate povestile de iubire? Unul pleaca, celalalt ramâne. Ramâne prinsa în trecut, blocata într-o iluzie pe care ea o numeste "poveste de iubire".

130. Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc în jur, pentru ca te vad pe tine si îmi vine sa înjur!

131. Îti zic adio printre lacrimi si te las în drum. Am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

132. Când ai trait iubirea vietii tale si cineva te paraseste cu cuvintele "nu mai suntem iubiti, dar totusi ramânem prieteni", e ca si cum ti-ar fi murit câinele si mama ta ti-ar spune ca poti sa-l mai pastrezi, daca vrei.

133. Teoria zâmbetului: Îngerii nu plâng.

134. Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim înainte si ironic le zâmbim.

135. Când cuvintele esueaza, muzica vorbeste.

136. Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

137. Un prieten vede tristetea din ochii tai, în timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zâmbetul tau.

138. Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

139. Sunt înconjurata de îngeri. Îi numesc simplu: "PRIETENI".

140. Educata de destin, simt mult dar arat putin.

141. Hai sa refuzam orice rol pe scena regretelor!

142. #º Hai sa privim cu ochii închisi ce nu am avut curaj sa privim vreodata! º#

143. Spui ca nu mai sunt la fel, ca m-am schimbat; dar de fapt n-ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat.

144. Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor. S-au pacalit singuri.

145. Decât sa le dau satisfactie
Celor ce vor sa ma vada cazând,
Mai bine ma darâm singura :]
Si-o sa cad râzând! =]

146. Nu mi-am atribuit un rol care sa le placa. Mereu când am fost trista am zis ca o sa treaca!

147. Am doar câteva prietene pe care ma pot baza. Caci stiu ca daca voi cadea, ele îmi vor tine perna. Ele’s lânga mine atunci când problemele sunt multe si tot ele sunt singurele ce au rabdare sa ma asculte.

148. Nenorocita la propriu, nebuna la figurat, irascibila câteodata, ironica de placere, ipocrita de la mama natura.

149. Traiesc în tara minunilor si toti se întreaba: ''unde? vrem si noi!''. Pai asta, ba nebunilor!

150. Parfumul tau în bluza mea • Si stilul meu în mintea ta

151. De ce zâmbesc si de ce cred iar în tine? Oare chiar ma minteam ca pentru tine nu mai simt iubire, ci o obsesie apasatoare când de fapt te iubeam din ce în ce mai tare?

152. În ambitia mea vorbeste ca ea, nu stie ce sa mai zica, crede ca ma oftic. Ia da`i fata mea de jurat de cine are drag, pentru cine a facut noptile zile; pentru mine sau pentru tine?

153. Îmi place parfumul tau, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci.

154. Si realizez ca pot sa uit tot, ca si cum n-ar fi existat deloc. Întorc privirea peste umar, întâlnesc un altu` în drum. Poate am pierdut ce aveam. pentru altceva mai bun…

155. Am pierdut tot ce aveam si dupa aceea mi-am dat seama ca nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevar.

156. •I?: Nu judeca fara sa cunosti, nu cere fara sa stii sa daruiesti, nu te supara fara sa stii sa ierti, nu spune ca iubesti daca nu esti în stare s-o ierti! big hug

157. Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor. Am încercat dar nu te pot uita asa usor... Mor încet, simt cum totul ma doboara. Hai sa o luam de la început, suferinta sa dispara.

158. Am învatat ca nu conteaza ce ai în viata, ci pe cine ai. Iubeste-ma când o merit cel mai putin. Atunci am nevoie cel mai mult!

159. Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scântei în ochi care nu stia ce-nseamna vina cautând iubirea si stima. Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

160. Lumea vine, lumea pleaca, nu te astepta ca toti sa te-nteleaga si tine-i aproape doar pe cei de care chiar ceva te leaga.

161. Esti doar un tânar actor plin de talente, excelezi la capitolul "lipsa de sentimente".

162. A început ca o gluma, la un suc, prostii. Nu credeam ca o sa vreau sa te vad în fiecare zi.

163. Vreau acea privire, vreau acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas.

164. Lacrimi nu or sa mai curga pe obrazul meu. Da-i în mortii ma-si pe cei care mi-au vrut rau!

165. Hai învata sa treci peste, viata nu e o poveste. Când destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plângi: zâmbeste!

166. Am prieteni foarte multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete: prietenii au multe fete!

167. Înainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetul "DISPARI".
Mereu s-a vorbit, s-a criticat despre trecut. Conteaza ce vei face azi, nu ce ai facut! [?]

168. Nu te uita înapoi, nu te mai pierde printre vise! Priveste înainte, sunt cu bratele deschise si cu ploapele închise. Din nou simt ca mi-e dor, îmi doresc sa fiu cu tine împotriva tuturor.; x

169. Si te-nteleg sau macar încerc sa ma prefac. M-am saturat sa aud mereu "Îmi pare rau, n-am sa mai fac." •

170. E atât de simplu, da' lucrurile simple sunt cele mai complicate.

171. Sunt aici, pentru ca acolo unde vreau sa fiu NU SUNT!

172. Ma gândesc ca pâna la urma, în mortii ei, viata e frumoasa!

173? Te rog sa nu ma faci sa zâmbesc fara motiv, nu ma face sa cred ca e ceva daca nu e nimic!

174. Ce e o amintire? Nu e nimic. N-o poti vedea, n'o poti auzi, n’o poti atinge si totusi e atât de mare încât n-ai puterea de a o distruge sau a o uita.

175. Nimic nu e mai scump decât o sansa ratata!

176. Nu exista placere mai mare decât sa fii fericit în fata persoanelor care te-au ranit peste masura!

177. Fa-ti timp sa iubesti tot ce e sub soare.

178. Nu-s ca voi si nu am fost niciodata. Nu-s ca voi, va repet înc-o data. Nu am vrut, nu am nevoie de mila nimanui. Prietenii pe care`i am deocamdata`mi sunt destui.

179. Toti banii n-ar putea cumpara o zi de vara pe strada mea. E locu` de unde n-as pleca. Poti sa-mi dai si un bilet de America.

180. Orice ai face stii ca tu nu poti sa fi ca mine. M-arunc sa iau mai mult decât pot obtine. N-am bani, dar arma mea se cheama 'mândrie'.

181. Câteodata pur si simplu îti vine sa renunti. Îti vine sa pleci dracu’ si sa uiti sa mai anunti. Ai vrea sa te ascunzi dar stii ca lumea e mica si niciodata nu poti sa scapi de ceea ce ti-e frica.

189. Si înca o data am ajuns de unde am plecat: am iubit ce nu trebuia.

190. Tu stii prea bine ca ai avut de ales. Ai ales... Macar nu-mi mai suna telefonul’ atât de des.

191? Promisiuni uita-te, nepasate; amintiri si vise destramate; vorbe sincere ce au trecut pe lânga noi; imagini derulate cu amândoi.

192? Ti-am fost si sora, si iubita, si mama uneori; ti-am dovedit ca te iubesc de mii si mii de ori!

193? Nu înteleg de ce esti atât de încapatânat; Ti-am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!

194. Uitarea vine în timp. dar niciodata definitiv.

195. Ai grija, prietene, prietenii nu-ti sunt prieteni.

196. Asta-i un monolog. Prietene, nu-ti bag în rana un cutit, îti bag un ciob.

197.Prietenul sa merite si apoi sa vrea.

198. La nimic nu ne decidem mai iute ca la despartirile pe veci.

199. Sunt momente în viata în care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e în genunchi!

200. Îti spun: Sa nu ma întorci iarasi din drum … happy.

201. Ei mi-au spus ca timpul trece tic-tac...tic-tac. Ca treaba se raceste.

202. Si n-am de gând, sa te mai las curând... Si totusi ma crezi pe cuvânt, chiar daca o iei razând. :-x

203. Am sa-i iert pe toti care decid sa plece din viata mea pentru simplul fapt ca au facut parte din ea si si.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o sa-i pot uita niciodata.

204. Daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi în pace.

205. Înca te uiti la poze de mult facute si realizezi ca-s doar amintiri pierdute.

206. N-am timp sa ascult vorbe de la toti prostii aruncate-n vânt!

207. Îmi amintesc cum ne jucam în ploaie. nu ne pasa de nimic, desi problemele curgeau siroaie; desi lumea baga strâmbe între noi, mergeam mai departe si îi ignoram pe cei rai. Certurile si împacarile deveneau chestii banale, ca ne iubeam ca nebunii calcând orgolii în picioare.

208. When I was born, devil said "Ooooh ***, competition!"

209. Nu mai bag mâna în foc pentru nimeni ca ma ard. Am vazut cât de multi ma uita dupa ce cad.

210. As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ele. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga între noi vreun baiat sau vreo proasta!

211. Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent si, logic, într-un final, un prost. Si-un clasic adevarat: ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!

212. Râsul ei copilaresc ti-a ramas în adâncu' sufletului. e inocenta, dementa, dulce când vrea. si ar fi putut fi. doar a ta!

213. Si spui : "Gata! De dragul ei ma potolesc, ca e prea mica si o iubesc!’’

214. Si n-am timp sa ma gândesc a mia oara.Da.Ramâi doar visul unei nop? i de vara

215. Si câteodata mi-e teama ca as uita motivul pentru care îmi mai pasa!

216. Poate într`o zi ma vei cauta Si vei spune tuturor „lipseste ea"!

217? Ea nu se compara cu restul`, e tot ce ai visat. Ai o viata normala? O sa ti-o dea peste cap!?

218. Daca ai nevoie sa stii ca sunt aici. Striga-ma si vin, nu-ti face griji.

219. Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, însa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.

220. S-a trezit la realitate; a zis ca vrea sa se puna pe fapte. smug

221. Stii… dorintele sunt pe gratis. Eu nu!; x

222. Oriunde ai fi, oriunde te-ai afla … Nu vrei decât o domnisoara care seamana cu Ea!

223. Chiar daca` zâmbetul tau dureaza o clipa, tu stii. ca în spatele lui au ramas` o mie de amintiri vii.; x"

224. Ramâi cu ea, asta ai ales, merg pe drumul meu. Al tau?! Scumpule, e în celalalt sens!

225? Spui ca e o copila... dar asa cum e ea, ti-a furat inima! Arata-i ca o iubesti, nu fi prost. Pune`ti si tu o data inima în folos`!?

226? N-am uitat ce ti-am spus si cum era înainte, n-am uitat ca te iubesc; doar ca nu-mi aduc aminte!?

227? E o alta zi în care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamânt si marijuana e cheia!?

228? Nimic nu este mai scump decât o sansa ratata?

229? Ce sa vezi?! Ai întâlnit o fata simpla dar care te fascineaza doar cu simpla prezenta
Sunt o fata normala! Ceilalti sunt cei care ma fac sa ma simt speciala?

230? Si daca te urasc, e pentru ca te-am iubit?

231. ¤ Ezita sa crezi ca viata e trista! Sunt lucruri frumoase ce stau înca pe lista.¤

232? Draga mea, nu ma privi cu ura! Te iubeste dar eu sunt mai buna`!?

233? Desi traim în alb negru, Nu ne împiedica nimeni sa visam în culori?

234? Multe bârfe, multe târfe. Asta-i viata! Când te gândesti la ele te apuca greata!?

235. N`o sa-ti zic ca nu pot sa traiesc fara tine, pentru ca pot, da`nu vreau!

236. ¤ Si totusi... visele devin realitate [(:] ¤

237. ¶ Ea e Ea. N-o compara cu toate zdrentele din viata ta! ¶

238. § Ea nu-i ca restul`, ea e pur si simplu ea! §

238? Domina ca sa nu fi dominat!?

239? Când totul ti se pare greu si lumea te bârfeste, asculta sfatul meu: traieste si iubeste!?

240? Baietii au balansu` lor fenomenal. Dar întotdeauna fetele au rolu` principal?

241? E greu sa iubesti si sa nu fii iubit. Sa arunci în trecut tot ce ai simtit!?

242. #. Timpu` se scurge`n [RELUARE] #

243? Sunt doar realista, stii bine cuvântu` "noi" nu mai exista?

244. •Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. Iertarea este calitatea celor puternici!?

245? Desi traim si luptam împreuna, fiecare moare singur?

246? Toate trec, asa se spune, Dar nimic nu trece fãrã sã lase urme?

247? Zâmbeste chiar daca ai sa cazi! Chiar daca soarele apune si azi!?

248. Si-mi aduc amintee. Cum îmi zâmbea si ma priveaa. si-mi spunea "Nu te lua dupa lumeaa asta reaa!

249? Sa poti sa fii acelasi când totul e schimbat, sa poti sa fi indiferent când totul te-a marcat?

250? Lumea asta te distruge, Te induce în eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!?

251. • Stiu, am un talent nativ: sa folosesc un zâmbet fin pe post de sedativ! •

252.Hai sa fugim, sa evadam. Hai sa ne ascundem de adevar!

253? Nu mai sunt cum eram...Acum zâmbesc, atunci plângeam. Nu te mai cred, e prea bizar... Povestea e la final!?

254. Nu stii, te-nvatam. Nu vrei, te obligam!

255. Eu nu sunt geloasa când îl vad pe fostul prieten cu alta, mama ma învata ca jucaria veche trebuie sa o dau celor mai nevoiasi.

256. Sa ai parte de iubire si de tot ce ai visat, si de multa fericire; hai pa-pa, eu am plecat.

257. Draga, ai grija de tine ca altul acum are grija de mine.

258. Paharele sus! Sampania sa curga ~ … Respect pentru fetele ce i-au facut pe fraieri sa plânga!

259. Barbatii înseala mai mult, femeile mai bine!

260. Dumnezeu a facut cerul, pamântul, apele, te-a facut pe tine… eh, cu totii facem greseli…

261. Stiu ca ti-e dor de mine, stiu ca-ti lipsesc de când te-am parasit... Cu drag, CREIERUL TAU!

262. Priveste în jur, esti unica. Gaseste unicul si nu mai privi în jur!

263. Decât în RAI singura, mai bine în IAD cu tine.

264. Iubeste-ma, uraste-ma, mi-e indiferent. Oricum în ambele cazuri ti-e gândul la mine!

265? Vorbesc urât da` fac numai lucruri bune. Ma pis pe târfele care ma umplu de spume!

266? Esti dulcee ca zaharu`. Daca ma pis pe tine te fac ceai xD

267? Oricine-ar încerca sa-mi vorbeasca urât, oricine ar încerca nu poate sa o faca prea mult, pentru ca stiu si eu bine`n gura sa va ***.
268? "Taci!" e un cuvânt potrivit pentru tine. Pai de când vorbesti, ba, tu de mine? Închide-ti gura, stapâneste-ti ura...Foloseste-ti gura doar atunci când sugi pl!

269? Mânutele sus, Gurita mareeeee! Ma pis pe voi, doamnelor zdrente bârfitoare!

270?• Tai`o! Pleaca! Cara`te! Dispari!
Zbori! Sterge`o! Calc`o! Evapora`te!
Mori!
Da`ti foc. Fa`te scrum, arzi în culori.
Stinge`te si sufla`te singur ca îmi dai fiori!•

271? Am încercat sa gasesc persoane mai proaste pe pamânt, dar mai proaste ca tine înca nu s-au nascut. Nu stiu cu ce sa-ncep lista de defecte, când în tramvai toti te confunda cu compostoru` de bilete!

278? Nu vreau decât sa îti vezi în **** mea de treaba, Recunoaste ca nu ma cunosti când cineva te-ntreaba!

279? De ceva timp e si la mine cum e vorba aia: viii cu viii, mortii cu mortii... Asa ca, eu cu viii mei, el/ea cu mortii lui/ei.

280? Garsoniera în pamânt îti fac la misto... Minte-ma în mm ca te mint si eu.

281? Farduri si tocuri, alcool si droguri, depresii la ordinea zilei, nu sunt jocuri. E realitatea, ma doare la pl de toate!

282? Îmi vine sa-ti *** una, de-abia pot sa ma abtin
Hai pleaca-n **** mea, du-te, ca nu te mai retin
Ce se-ntâmpla nu realizez, înca, ma uit în gol
Parca sunt într-un film si-am cel mai trist rol.

283. Unde am fost eu, n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta, e o proasta;;]

284. Fara griji si fara gânduri negre. Toata lumea e pe caterinca si se vede.

285. Cu siguranta n-are nevoie de motive ca zdreanta`i zdreanta. Zice ca-l iubeste dar se poarta de parca nu-i pasa, pe târfa n`ai cum s-o faci femeie de casa.
286. Sunt fractiuni de secunda când simt ca te dispretuiesc, ce trist ca în rest sunt proasta si te iubesc. Si te tot cert, da`ncep sa obosesc; deci plec. Nu.mi doresc, da’ nu-mi dai de ales.
287. As vrea sa uit sau sa dau timpul înapoi. Da`regret ca m-am nascut si ca acum sunt printre voi…
288. Îmi dai mesaje, stiu, adevaru.i crud. De câte ori sa-ti spun? Nici nu-mi lipsesti, nici nu mi-e dor sa te ascult.
289. Sunt genul de fata ipocrita, Genul de fata care stie sa minta ca e fericita.
290. Azi îmi las îngerul sa plece la o plimbare, îmi aprind o tigare si ma rog sa fie soare.
291. Probabil poza ta din rama ti.ar sopti "Stii, nu esti ce îmi doream sa fi".
292. E iar octombrie si ploua marunt, Am mai pierdut o vara sperând.
293. Nu te lasa prostit de cei din anturajul tau, ei poate te vor uita. Dar ea te va iubi mereu.
294. 2 pasi, arunca-te de la înaltime. Arunca-te în amintiri când simti ca nu ti.e bine!
295. Nu o sa rup pozele în care ne îmbratisam
Caci mi-e dor de baiatul pe care îl iubeam.
296. Uite ce mare am crescut! A trecut mult timp de când nu m.ai vazut.
297. Si ea poate simte la fel, nu vrea pe nimeni decât pe el.
298. Si acum ca.i al tau, te întreb "Esti fericita?"
299. A fost greseala ta. Ai preferat sa crezi ca se va schimba.
300. M.am educat singura când a venit vorba de sentimente. Am realizat ca.n cea mai mare parte sunt doar regrete.
301. Priveste.o în ochi si observa ca nu minte. Învata sa o cunosti dupa ceea ce simte.
302. În realitate stii ca simt ca te prefaci,
Cum sa fie bine când tu ai ales sa taci?!
303. Am obosit, la fiecare pas te simt!
304. Daca esti fata mare si vrei sa-l pui la punct; Macar priveste-l în ochi, nu mai privi în trecut.

305. Atunci fa-o geloasa, rupe-i inima; fa-o sa plânga, nu o cauta, nu o privi, fii fitos. Dar atunci când o vei vedea de mâna cu altul, Taci!

306. Nu am realizat dar am înteles ca s-a sfârsit; Ca acel "te iubesc" a devenit un "te.am iubit".
307. Daca îi asculti pe altii, Nu poti sa te asculti pe tine.winking
308. Sufletul meu vrea sa moara pentru ultima oara
Mai am de tras vreo 3 vise din tigara.
309. Bine arat, bine ma port; nu-s pustoaica de export.
310. Te maturizezi prea greu. Sa stii ca nu`s mama ta sa te iert mereu.
311. N-am vrut sa ma nasc printesa, bine ca m-am nascut perversa. xD
312. º Nu conteaza cum ne-am împrietenit, conteaza ca suntem de nedespartit º
313. º Sa pierzi cu eleganta înseamna victorie º
314. ¦`?`Da¢a ai? evsie de? i? e`? u`s ai¢i` :X! Chea?`s pe zd? ea? ta †a? Ca psa†e ea`smug a? e? evise de pe? sa? a †a `?` se î? tø®c autø? at!`smug
315. Loveste direct, asigura-te sa fie perfect! Asculta tot, nu crede nimic … Asa câstigi respect.
316. Daca vrei sa pleci sa stii ca nu e vina mea. N`o sa ma convingi, nu e vina mea.batting eyelashes.
317. "? Poti sa ajungi repede sus! Cu un compromis în plus smug!?"
318. Nu e nimic de iertat când stii ca ai chemat la tine toate experientele din viata ta. De ce te.ai încrunta la cei care îti aduc ceea ce ai cerut?
319. Dupa anumite nopti ar trebui sa ne schimbam numele, caci cu adevarat nu mai suntem aceleasi persoane. (:
320. Ramân pasiva fata de ce se spune despre mine, sunt o tona de vorbe.n vânt, niciuna nu.i de bine. Oriunde merg sunt câtiva care mi.ar sparge fata si câteva pe care le. apuca greata.
321. Minciuna doare, gesturile îndeparteaza, atitudinea produce ura, greselile nasc regrete si persoanele. schimba persoane.
323. Someone’s changed me, something’s saved me and this is who I am. Although I was blinded my heart let me find out, that truth makes a better women. Te iubesc enorm.
324. Am nevoie de singuratate, ca e destul sa ma gândesc la un chip omenesc ca sa-mi vina sa urlu.
325. Uneori te simti cel puternic – esti tu, îi ai pe ei, ei sunt acolo. Tu esti cine ti.ai propus sa fii. Îti vei aminti de ei.Dar ea? Vezi tu.pe ea n.ai cum s-o uiti.
326. Într`o oarecare masura e tare… Sa crezi macar pentru o secunda ca ai lumea la picioare.

327. Stiu ce ai vrut de fapt, si stiu ce simti exact, pentru ca si astazi eu ramân motivul care te-a schimbat.
328. Te sun sa îti spun c-ai uitat parfumul tau in pat
Si-ncerc sa îl îmbrac sa-i tina sufletului de cald.
329. Am facut greseli dar nu am facut din asta un secret, tocmai pentru ca nu le regret! Stiu ca nimeni nu e perfect, sunt doar perfect atenta sa nu le repet!
330. Si vezi.
Ca prin viata asta doar o data treci,
Deci pe unde mergi, profita pâna pleci.
331. ...la urma urmei, tu nu ceri atât de mult. O viata fara griji, ca timpul este scurt...
332. Iar dac-ai sa-ntrebi ce-a ramas la mine,
În inima am urme de la tine.
333. Are putini ani si nu stie ce simte. Azi te iubeste, mâine te minte! Dar sa nu încerci s-o schimbi, asa e ea…Daca e a lui, Nu poate fi si a ta!
334. Povestea mea, continua la nesfârsit.; în stilu' clasic, foarte fericit.; d
335. Lasa tot aici, chiar daca a durut.
336. Sunt clipe din trecut, care au trecut. Au fost momente în care chiar m-a durut.
337. E fara tine de mult, pare ca s-a obisnuit, aproape ca-si doreste azi sa nu te fi iubit.
338. Caci unde dragoste nu e, ramân doar sticlele.
339. Povestile-s povesti, sentimentele vin si pleaca.
340. Macar priveste-ma în ochii, nu mai privi în trecut.

341. Uite-ma înca zâmbesc, desi nu-i zâmbetul meu.
342. Everything I touch turns into stone.
So wrap your arms around me, and leave me on my own.

343. Daca azi e naspa, mâine vom trece peste! Daca-s usi închise, nu-i nimic, intram pe ferestre.

344. Probabil poza ta din rama ti-ar sopti: "Stii, nu esti ce îmi doream sa fii".

345. Daca pozele-ar vorbi
Amintirile ar fi vii
Am stii iar ce gandeam cand eram copii
Probabil poza ta din rama ti-ar sopti :
'Stii, nu esti ce-mi doream sa fii.'

346. Se intâmpla în viata sa mai fii si confuz
Ca nu stii pe cine sa alegi si pe cine sa acuzi.

347. da' ai putea oare? sa recunosti odata ca eu-ti sunt lumea toata

348. Ea: Care e primul lucru pe care îl observi uitându-te la o fata?
El: Ca nu esti tu.

349. Asa ca fa ce trebuie sa faci si nu mai fi naiva; din inima lui nu ai plecat, habar nu ai ca esti captiva!

350. Vezi? Unele amintiri cu el îti apar în minte pur si simplu. Îti aduci aminte cât l-ai iubit. Si te oftici pentru ca nu stii de ce v-ati despartit.

351. Caci nimeni nu poate sa înteleaga vreodata, ce poate baiatul asta sa-ti faca.

352. Cine ti-a iertat de toate? Cine pentru tine poate sa-si piarda sufletu'?

353. Sa devii drogata, alcoolica si curva e foarte simplu. E suficient sa nu saluti o data batrânele din fata blocului!

354. Am o colectie impresionanta de greseli si de persoane pierdute din orgoliu! happy

355. Cu un cuvânt trebuie sa ai curaj sa spui ''da, am pe altcineva''. Oricum el nu o sa faca altceva decât sa-ti dea cea mai stupida replica: ''aha''.smug

356. Viata mea e frumoasa, dar am un moment nasol!

357. Si ti-am spus... Detest fiecare clipa când nu esti lânga mine!

358. N-am crezut ca e normal s-ajungem si noi cândva la final. sad

359. Ma uit la el, nici macar nu îmi pasa. Poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!

360. E mai greu decât a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate când o sarut-altcineva.

361. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

362. Ca sunt proasta, stiu, si o afirm cu dispret ca pe toti fraierii din viata mea am pus pret!

363. Cui îi pasa, ramâne acolo chiar si când gresesti.

364. Cine te iubeste cu adevarat, nu te înseala niciodata!

365. De câte ori vad o persoana ca zâmbeste îmi amintesc ca, acolo, undeva, el înca ma iubeste!

366. Ce vroiam?! Totul! ca era vorba de tine, nu de altii! straight face

367.Ai fost odata aerul pe care-l respiram. Acum ma sufoc, nu mai vreau sa-l mai am!

368. Era ciudat. Dar începeam sa ma obisnuiesc. oricum, de razgândit nu ma razgândesc!

369. Si îti promit ca-n viitor, o sa uiti ce-nseamna sa-ti fie dor.

370. Spune-mi ca ma iubesti, si totul va fi perfect?!

371. Si tot aud un replay anost "Da delete la tot ce a fost".

372. Spune-mi "du-te dracu", dar macar spune-mi din inima...

373. Nu pot spune ca sunt singura, pot spune ca n-am iubit. Prietenii sunt mereu cu mine, el era doar un tâmpit.

374. Ca acum ma blestemi de parc-as fi ultima fata. Presupui ca nu m-ai cunoscut vreodata.

375. Ma multumesc c-un simplu „te iubesc„, si daca o spui din suflet, îti multumesc.

376. Atâtea propozitii ce încep cu „ îti amintesti „.

377. Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu... Lumea mea se-nvârte între vise, iluzii si orgoliu.

378. Ai simtit vreodata cum e sa cazi în gol? Pe drumul care l-am parcurs mi s-a parut usor.

379. Obisnuieste-te cu faptul ca nu vei avea ce îti doresti!

380. Spuneai ca vrei sa schimbi lumea. Întreaba-te mai întâi daca se merita.

381. Se stie ca daca te pierde, nu te va uita!

382. Totul ne desparte: distanta, faptele, poate chiar si destinul. Atunci de ce sa lupt cu ceva ce îmi rupe sufletul? straight face

383. Si timpul trece, mintea uita.dar inima tine minte!

384? Cand ea e furioasa si pleaca: du-te dupa ea!
? Cand se uita atent la buzele tale: doar sarut-o!
? Cand te respinge: tine-o in brate si nu-i mai da drumul!
? Cand te jigneste: sarut-o si zi-i ca o iubesti!
? Cand e furioasa: spune-i ca e draguta!
? Cand e tacuta: intreab-o ce are!
? Cand te ignora: atrage-i atentia!
? Cand iti arata partea negativa: spune-i ca e frumoasa!
? Cand incepe sa planga: imbratiseaz-o!
? Cand isi pune capul pe umarul tau: apleaca-te si sarut-o!
? Cand ea iti spune ca ii placi: ea vrea de fapt sa-ti zica mai multe decat poti tu intelege!
? Cand iti zice un secret: pastreaza-l!
? Cand se uita in ochii tai: o doare sufletul!
? Cand iti zice ca totul s-a sfarsit: ea inca mai vrea ceva de la tine!

Dati-mi un bilet spre nicaieri si catre tot. Si dati-mi doar de dus. Nu stiu când ma mai întorc.

Esti nevoit sa strângi din dinti, sa fii rece... Când vezi ca în jurul tau nimeni nu te intelege.

Adu-ti aminte de primele cuvinte învatate în doi, uitate apoi, de juraminte si primele instincte dezlegate de noi, pierdute in noroi!

Ce se spune despre aparente? A, da, ca pot fi înselatoare. Dar de cele mai multe ori, ce vezi, aia primesti.

Mai trag un fum. Incerc sa ma relaxez. Ma las pe spate. Si fumez. Si deja visez!

Priveste-ma-n ochi sa-ntelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun!

Dupa usa asta e un alt început... Las tot aici chiar daca a durut...

Putem sa ne batem, sa facem...revolutie! Sa ne luam inima în dinti e unica solutie.

Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câstigat mult timp sa bei, deci goleste paharu'!

Si râd si plâng si strâng din dinti. Iar daca spui ca n-o iubesti atunci tu minti!

Nici sticlele de alcool, nici fumurile, nici alte femei, nu te vor face sa uiti ce a fost între tine si ochii mei.

În ziua în care m-am iubit cu adevarat, am încetat sa doresc o via? a diferita? i am început sa în? eleg ca tot ceea ce mi se întâmpla, contribuie la dezvoltarea mea personala. Astazi,? tiu ca aceasta se numeste … Maturitate.

Femeile sunt dadacele voastre în copilarie, tovarasele voastre în vremea maturitatii, sprijinul vostru la batrânete, consolarea voastra în nenorociri si victimele voastre în toate timpurile.

Nu m-a interesat de unde vii si al cui esti, atat timp cat, de fiecare data cand erai cu mine, te simteam al meu.

Deodata ea pleaca, deodata promisiunea de iubire a disparut, deodata a respira pare atat d greu de facut

Încrederea este acolo unde este iubire; bârfa este acolo unde este invidie. Lacrimile sunt acolo unde exista sentimente!

Cea mai buna metoda pentru a nu ti se mai rupe inima vreodata este sa te prefaci ca nu ai una.

Cand fluturii se indragostesc, oare simt oameni in stomac?

Nu tradam si nu lingem unde am scuipat, Nu vorbim ce nu stim si e adevarat, A trecut atâta timp, cineva poate-ntelege… Nu este ceva sa faca sa uïtam cum merge…

Sa nu astepti sa revin iar, sa-ti mangai sufletul de gheata.