| AlleAlllexandra a întrebat:

Vreau niste statusuri in care sa se exprime sentimentul de tristete, ca sufar din dragoste straight face

5 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Si vrei sa te afunzi si mai rau in tristete? Daca baiatul merita cu adevarat lacrimile tale incearca sa il recuperezi daca a fost doar un tip ce s-a folosit, lasa iubirea deoparte nu ai cum sa iubesti un ratat ce isi bate joc de sentimente. Uite si un site cu statusuri:http://simplulgand.wordpress.com/......nguratate/

| BreeTPU a răspuns:

Daca nu ai gasit ce iti place incerca aici http://www.bree.ro/statusuri/triste.php sunt scrise corect.

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Sper sa te ajute!
Poate candva o sa te strang de mana, sa-ti spun : orice s-ar intampla …ramanem impreuna Zambetul tau a ramas…Doar o simpla amintire…Ai plecat si ai lasat…Gustul amar al despartirii
In mare taina te-am iubit mereu la tine m-am gandit iar cand vei fi mai fericit adu-ti aminte ca ai chinuit un suflet bun ce te-a iubit -
Eu te iubesc tu ma iubesti dar despartirea noastra nu va dura mult deoarece unu langa altu la bine si la greu eu spun te iubesc……….tu spui te iubesc Ranile din dragoste se vindeca foarte greu si sunt foarte dureroase
Sa razi cand inima iti plange, sa lupti cand crezi ca nu mai poti invinge. sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu si intotdeauna sa ai curajul sa fi tu
Iubeste caci iubind vei invata sa suferi si suferind vei invata ce e bun pentru. tine
Niciodata in viata ta sa nu arati unei persoane cat de mult o iubesti…
.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.
Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invatat sa visez…Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi…Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este…
E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainteCel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca
Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…
Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rând când la trecut te vei gândi păstrează-mă o clipă-n gând…
Dragostea incepe cu o gluma si se sfirseste cu un suspin
Nu am vrut sa ma ranesti dar ai facut-o, nu am vrut sa te iubesc dar. si pe asta am facut-o, nu vreau sa te iert dar… o voi face!
În dragoste, să nu faci din durerea altuia fericirea ta…Dorul e focul în care ard speranţele, dorinţele, durerile, iar cenuşa ce rămâne reprezintă amintirile…

| BaSStY007 a răspuns:

Un ocean de lacrimi simt, Ochii mei incet se sting, Un ocean de vise ai sters, Ai ales sa fii ultimul vers...

Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc

Inca o noapte cu lacrimi, inca o zi fara speranta si inca o sageata in inima. Nu te pot uita!

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

O lacrima pe obrazul meu, arata cat mi-a fost de greu, dar nu regret nimic, eu te-am iubit!

| AnnyLovx a răspuns:

Http://www.facebook.com/......media/set/ uita-te la la descrierile pozelor, fiecare poza are cate un status
funda?