| Cineva54 a întrebat:

Vreau niste statusuri de tristete, dragoste etc.

Răspuns Câştigător
| iulya23 a răspuns:

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine. eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)

• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

• mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

• Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

"->Un prieten este greu de gasit,? i mai greu de parasit? i imposibil de uitat!:*"

Stiti voi sentimentu` de prietenie, O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

Am să. i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să. i pot uita niciodată

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

N`am timp sa ascult, vorbe de la toti prostii aruncate-n vant! "

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost, Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu, e al meu. Ce e al tau nu ma intereseaza

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele, asa e sa fie, dam de greu stim sa trecem peste. ♥ :X

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul

Miracolul oricarei copilarii este ca, oricat de apasatoare ar fi imprejurarile in care se petrece, sufletul copilului pastreaza o inocenta sub atingerea careia totul imprumuta ceva din farmecul unui basm.

Prietenul la nevoie se cunoaste; x

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Inima tuturor varstelor este jocul impletit cu copilaria.:]

Câinele - singura vieţuitoare care a dus la perfecţiune vocaţia prieteniei.

Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.

Viaţa de mâine este prea târzie - trăieşte azi

Există zile în care a trăi nu are sens.

♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

There's always that one person, that will always have your heart.

"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

"♥ Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri"! ♥"

daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi in pace

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Iubitule, daca vrei sa ma intorc. e ca mine sau deloc

Chiar daca iti gresesc, chiar daca sunt momente cand iti lipsesc, sa nu uiti, sunt langa tine si te iubesc \

Fumatul ucide si tot nu`i la puscarie

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara, si totusi lesinam dupa ambalaje
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.

mai e nevoie să spun ceva? se vede că sunt cea mai fericită cu tine, no?

"♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε, încât ŋίmεnί ŋu`mί facε FatzãX`°°●♥"

Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"
Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe
•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •
•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor. Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •
mereu va fi una care sa planga dupa tine... da` nu eu scumpule!
Nw exista baieti perfectsi, sh doOar incepwturi de relatie perfecte
a trebuit sa plec... stiu, inghiti in sec...
Regreti ca ai renuntat? Ramane de vazut!
Spune mereu Adevarul, ca sa nu fii nevoit sa tii minte
Absolut tot ce vreau!
mi`e foarte bine fara tine!
Asfalt pentru suflet!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang nu mai pot te iubesc si te vreau inapoi

Inima mea e rupta in doua jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna

Cel mai dureros lucru pe care un baiat il poate face este sa lase o fata sa se arunce in iubire cand el nu are intentia sa o prinda.

- O iubire pasionanta candva poate deveni o pasionanta poveste, trecut

- Nu ma condamna ca am distrus o iubire aceasta nu a exista cu adevarat pentru mine.

- As vrea sa ma fac salvamar sa pot sa salvez forever iubirea noastra pentru a nu se pierde in valurile vietii.

- E greu sa ii spui mintii sa nu mai iubeasca atunci cand inima o face cu fiecare bataie.

- M-am indragostit de tine intr-o secunda, iar acum ca ne-am despartit simt ca o am nevoie de o viata pentru a te putea uita.

- Doare atunci cand spui adio unei persoane pentru care ai simtit ceva, dar mai rau doare daca stii ca tu ai fost singurul care a simtit

- Eu sunt sansa pe care singur ai decis sa o ocolesti.

- Apreciem lumina doar daca am stat si in intuneric!

- Eu cunosc gustul bucuriei pentru ca am gustat si amarul tristetii.

- Lacrimile de tristete sunt cuvintele rostite de inima atunci cand se simte ranita.

- E trist sa te simti singur cand ai totusi atatia oameni in preajma.

- Voi face o operatie pe cord curand Am gasit un doctor care mi-a spus ca poate sa-mi scoata din inima tot ce simt eu pentru tine

- A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort – Bertrand Russell

- Cel mai rau lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul

- A iubi inseamna a suferi si acesta este motivul pentru care mereu multi trec pe langa tine in fuga putini stiu sa iubeasca!

- Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine

- Plang lacrimile-mi spala inima ce-mi e ca o rana

- Din dragostea noastra care stralucea intr-un glob de cristal a mai ramas doar un ciob de sticla

- Cel mai dureros lucru este atunci cand esti mintit, dar la fel de rau este sa ti se spuna ca nu meriti sa stii adevarul.

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Poate să îmi spună cineva. Dacă te voi uita vreodată!?

Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Okii mei plang doar din vina ta, sa te mai vada o data ar vrea, Inima mea plange si ea, Nu`ti mai poate indura lipsastraight face

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curgstraight face

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus prima oara"te iubesc"sad

doar lacrimi, amintiri si suferinta, atat ai lasat in urma taoh go on

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar spune-i ca ti-am spus toate astea printre lacrimisad

Si-mi amintesc de noi. de tine. de zilele în care totul mergea bine.

Un vânt ce bate şi-o vreme rece... acum ştiu... tot ce-i frumos repede trece!

• ♥ A ramas cenușa speranțelor stinse! (:
♥ Te`ai dus prea departe, n`am putut să te`ajung. Acum plâng în memoria celui mai puternic gând! (:

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

Mereu am incercat sa te fac sa ma intelegi. Ia-mi inima in mana de lacrimi sa te stergi.

Daca te iubeste inca te asteapta!

Vor fi amintiri care pe mine vesnic o sa ma doara.pentru tine.doar povesti de searawinking.

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Niciodata n.as fi renuntat la el.indiferent cum era mincinos sau infidel.]

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

incepi sa-mi spui "s-a terminat" si acum regreti ca ai plecat

Trec zile si nopti, durerea ramane aici.E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Mi-e dor de încă un zâmbet... Am pus atâta suflet... straight face

Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat

"Pacat ca te`ai schimbat. Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat`!;-j"

Ce e frumos dureaza mult prea putin.

Sunt prea multe amintirii care ne leaga si nu pot renunta

Acum simt cu adevarat, de cine sunt de fapt legat

Nu ai cum să uiţi toate aceste momente, care acum sunt doar nişte simple sentimente. Dar niciodată nu am ştiut să te apreciez, poate de frică să nu te pierd.

Tu stii cata durere s'ascunde'n spatele unui zambet?

Am inceput sa plang! ce puteam face mai mult decat sa sper ca poate va fi iar ca la inceput?!

fără tine, sunt nimeni!

Spune-ţi doar atât: "nu-mi pasă", oricărei lovituri ce se iveşte-n viaţă. Învaţă că sentimentu-i pur când e reciproc. Că dragostea e foc, stinge şi uită acest joc.

"Te voi iubi, toata viata stiu ca nu e bine, chiar daca nu am avut parte de tine, voi plange mereu voi ofta si din durerea mea voi face fericirea ta."

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare sad

Nu mi-a ramas nici o speranta, tu le-ai ars pe toate. Si cata dragoste ai ars nu vei afla vreodata!

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Poate intr-o zi ma vei cauta...Si le vei spune tuturor...LIPSESTE EA!

M-ai lasat in ploaie sa zac departe de tine. Te-ai intrebat vreodata cine te iubea mai mult ca mine?

Si tot ce am sperat, placut, urat sau parasit.s-a terminat ca cica totul are un sfarsit.]

Le spui prietenilor tăi : "Uite-o cum râde.", iar ei îţi spun : " La câte i-ai făcut, e clar că nici nu te aude".

•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop:->Sentimente! O sa rad, O sa Traiesc. Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uita. Vei ramane Special iN viata mea:*•o°

Rănile sunt prea adânci. Când mă gândesc la "Atunci".

Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe.;;]

1 răspuns:
| georgiana999 a răspuns:

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire!

De ce iubestii pe cele care nu te iubesc pe tine? de ce nu ma iubesti pe mine doar stii cat de tare te iubesc eu...

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…