| Etro a întrebat:

Vreau o părere. Diriginta mea cred ca are ceva cu mine. Mereu la ședințele cu părinții spune minciuni, de câte ori racesc spune ca e din cauza ca umblu cu capul gol pe afara si in clasă stau cu caciula pe cap, însă asta nu e adevărat plus ca colegii au spus si ei ca doamna scoate minciuni. De cate ori greșesc la un exercițiu țipă și la ceilalți vb frumos. Mai am doamne care când mă scot la tabla si nu știu mă trimit la loc si scoate pe cei mai buni sa continue in loc să îmi explice. În clasa mai am o colegă pe care o cheama la fel ca mine si a vb 4 ore cu bf-ul meu, iar la ședința a spus de fata cu părinții ca stau acasa bolnavă si vb 4 ore la tel. (eu fiind bolnavă iar a doua zi când vin la școală si aud asta mor).
Am impresia ca genul acesta de profesori țin cu cei bogați.
Eu am stat in Italia 3 ani jum si cand am venit inapoi in România si m-am mutat la scoala toti ma făceau italiancă proastă si ma băteau (am ajuns si la spital in urgente din cauza unuia care mi-a facut spatele vânat) si toata ziua plangeam. Aveam o doamna in clasele 2-3 care isi bătea în totalitate joc de mine si din cauza aceasta acum imi e frica sa comunic cu alte persoane să nu ma ia in râs. In clasele 6 si 8 am avut diriginta aceea care nu prea se comporta frumos. Din cauza a tot ce s-a întâmplat și din cauza ca la școală nu prea îmi explica nimeni am rămas in urma cu materia si mama crezând ce spune diriga a inceput sa ma tot bata la cap cu învățatul însă nu are nimeni ce să îmi explice si nu stiu ce sa fac. Visul meu de la 6 ani e sa fiu cântăreața si dau tot ce pot pentru asta însă am un atac de panica de câte ori cânt și prefer sa stau singura in casa sau afara, noaptea ascultând muzica. Acum sunt in clasa a8a si am 15 ani. As vrea o parere despre ce aș putea face in legatura cu școala și visul meu.

Răspuns Apreciat de Editori
| TudoracheAndr a răspuns:

Trebuie sa discuti deschis si sincer cu parintii tai, fara nicio frica. Te vor ajuta. Sa le explici toul cu lux de amanunte. Trebuie apelat la politie si la ministerul educatiei, consiliul profesoral, directorul scolii.

Cu visul, poti sa faci canto, sigur sunt scoli de canto, profesori privati, trebuie sa exersezi si sa inveti mult, sa canti mult. Poti sa dai la un liceu de arte. Si dupa liceu poti merge la Conservator.