| anonim_4396 a întrebat:

Vreau păreri in special de la băieți. Voi ați mai sta cu o fata care timp de un an de zile de relație nu v-a adus la ea acasă niciodată? Adica eu am adus-o la mine, am introdus-o in familia mea, am pus-o la masa cu ai mei iar ea după un an de zile nu mi-a făcut niciodată cunoștința cu taicasu, nu m-a adus la ea și nici măcar nu ii spune lu taicasu ca se vede cu mine, îl minte. Problema la ea este ca tatal ei este foarte strict și este mai dur cu ea și ii este rușine de el. Mama ei a murit acum 3 ani și nu are cu cine sa comunice despre mine și spune ca ii este greu. Dar eu zic ca dacă ma iubea găsea puterea de a vorbi cu el și de a ma prezenta. Am așteptat atâtea luni și degeaba. Nu am fost niciodată la ea in casa. O iubesc dar nu mai pot așa... iubitele voastre presupun ca va aduc acasă la ele și le cunoașteti părinții. Ce ați face in cazul meu? Am vorbit cu ea dar spune ca nu poate sa facă pasul asta și sa mai aștept. Merita sa mai stau cu ea, voi ce ziceți? Vreau păreri sincere

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Wtf dacă pentru atâta lucru tu vezi motiv să te desparți rolling on the floor mare lucru, nu-l șyii pe taică-su

| siriusblack98 a răspuns (pentru Adry05):

Stai așa că individul e și mare spartan că aparent a bătut o femeie "Bine, dar pana sa dau in ea? Atunci a fost prima data când am dat in ea, dar pana atunci, 1 an de zile nu i-am dat nici un motiv sa creadă ca nu merit." Nu a zis așa de la început ca să-mi formulez altfel răspunsul. Un răspuns care știu că nu convine moderatorilor.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu e numai asta ea m-am mințit ca nu i place de un baiat și de fapt îl plăcea, când vorbea cu mine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te hotarasti cum trolezii?

https://www.tpu.ro/......-i-am-dat/

acu cateva ore ii dadeai palme in cap si acum vrei la ea acasa

| AlinDenis a răspuns (pentru suntserios):

Pai da, am ajuns sa ma comport așa cu ea și sa nu ma mai pot controla pentru simplul fapt ca ea nu face nimic pentru mine in legătura cu asta. Am obosit sa aștept și știe și ea elastice. Tu in locul meu ai mai sta cu ea? Eu cred ca mulți dintre voi nu ați mai stau nici măcar o luna cu o fata pe care ați adus-o acasă, ați prezentat-o familie și ea încă nu a făcut asta. Voi V-ați desparti de es, eu nu am putut sa fac asta, in schimb nemulțumirile m-au Adus in starea aia de a tipa la ea

| AlinDenis a răspuns (pentru suntserios):

Ca sa nu mai zic ca pana și mama mi-a reproșat ca ce e asta, eu O aduc la mine de atâta timp și eu nu merg niciodată la ea. Ei nu i se pare normal și nici mie

| suntserios a răspuns (pentru AlinDenis):

Ai dat intr-o femeie. E clar ca nu meriti sa fii prezentat nimanui ce sa mai continuam povestea...

| AlinDenis a răspuns (pentru suntserios):

Bine, dar pana sa dau in ea? Atunci a fost prima data când am dat in ea, dar pana atunci, 1 an de zile nu i-am dat nici un motiv sa creadă ca nu merit. Pana sa dau in ea putea sa ma prezinte, asta s-a întâmplat acum câteva zile dar atâtea luni de cand e cu mine putea sa ma prezinte. De ce nu îmi da nimeni dreptate? Tu și sta cu una care nu te duce la ea acasă nici după un an?

| suntserios a răspuns (pentru AlinDenis):

Da, ca doar stau cu ea nu cu masa si taicasu

| siriusblack98 a răspuns:

De regulă eu unul aș zice "next, alta" dar aici avem o altă situație mai delicată. Nu este clasica " mi-e rușine cu ăsta să-l prezint părinților " poate fata chiar are un părinte mai dificil și așteaptă ca relația voastră să prindă rădăcini cum trebuie înainte să facă acest pas. Mai ai răbdare o vreme.

| FantasyBoy a răspuns:

Hai ca esti copil...ce vina are ea ca taica-su e un retard?! De unde obsesia asta de a-l cunoaste pe taica-su?!
Nu o aduce "la tine", e tot o porcarie, de ce crezi ca sunteti prea tineri ca sa va mutati impreuna? Daca nu inca ai un venit lunar al tau, da, e o mare problema, dar cauta sa rezolvi asta, e prioritar, apoi mutati-va impreuna, si poarta-te ca un barbat, nu mai da cu palma in iubita ta, meriti scuipat pentru asta, fara suparare! Ea e viitorul tau, iubeste-o si te va iubi.Cum naiba sa vrea sa vina cu tine la munte, daca tu te duci cu parintii?! ce e in capul tau, omule, crezi cumva ca ea nu are mandrie, stima de sine? Nu vrea sa fie servitoarea familiei tale, ci sa fie cu tine.

| AlinDenis a răspuns:

Eu o iubesc. Și i-am arătat și ei asta de multe ori și știe ca o iubesc. Dar mi se pare ca ea profita de mine știind ca o iubesc și de aceea nu face pasul asta de a ma prezenta și a ma aduce acasă. Nu cred ca e așa greu sa ii spună " Tata, eu sunt cu băiatul asta de un an, îl iubesc, pot sa îl aduc acasă sa îl Cunoști? " atât. înțeleg ca se sinte stânjenită și ii este oarecum aiurea, dar totuși are 18 ani. Tatal ei ar înțelege dacă ar discuta cu el. Chiar dacă este el strict, dur, nu cred ca ar bate-o sau ceva de genul dacă i-ar spune ce simte pentru mine. Ea zice ca ma iubește, plânge când ne certam și ma caută, ma suna, îmi da mesaje dar degeaba dacă nu îmi demonstrează. Eu vreau sa o iau cu mine și cu familia mea la munte, vreau sa doarmă la mine, sa mergem in vacante împreuna și pe ea nu o lasa taica-su sa meargă nicăieri. Dar nici ea nu insista, doar îl întreabă și dacă zice nu, e nu și gata. Nu se roagă de el nu face nimic. Acum ceva timp ai mei au plecat la munte și i-am zis sa vina și ea cu noi. Chiar mama a întrebat-i dacă merge. Bineinteles ca nu a lăsat-o tacsu, atunci m-am despărțit de ea și am zis ca nu ma mai împac, și chiar și ea mi-a dat dreptate și a spus ca ma înțelege și ca tacsu e prea de tot. Dar nu am putut sa stau fără ea așa ca peste câteva zile am căutat-o și ne-am împăcat. Va rog ajutați-ma cu un sfat, ce pot sa mai fac? Nu as vrea nici sa o pierd, ea a spus ca dacă sunt sigur ca vreau și sa nu ma răzgândesc peste ceva timp, ea se muta la mine și îl lasa pe tacsu pentru mine. Dar sa nu ma mai despart de ea după, pentru ca el nu ar mai primi-o acasa și rămâne pe drumuri. Dar spune ca ar fi in stare sa facă asta pentru mine, chiar dacă nu prea are încredere. As face asta, dar totuși suntem prea mici ( amândoi 18 ) ca sa ne mutam de acum împreuna. Am scris tot ce aveam pe inima, sunt disperat