| corneliusm a întrebat:

Vreau sa am o relatie cu cineva, cum trebuie sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Politicos, cu bun simt, cinstit si natural.

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Sa nu te înjosești, sa știi ce este respectul, să ai încredere ( când ti-a demonstrat ca este de încredere). Sa fii tu însuți, sa nu joci un rol pentru cineva ( de ex sa joci un rol de dur când tu habar n-ai pe ce lume esti ), să fii atent in stânga si in dreapta ( nu o sa știi niciodată ce poti învăța de la o persoana dar ai grija sa selectezi ceea ce este bun ). Mai multe nu știu acu.

| Kerre a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa stii ce este respectul. Intr-o relatie trebuie sa ai multa rabdare, sa ai bun simt, sa fii cat mai politicos.