| Alyalexandra15 a întrebat:

Cum trebuie sa ma comport intr-o relatie cu un penticostal? Eu sunt ortodoxa si nu stiu cum trebuie sa ma comport cu el. Care sunt legile lor?

5 răspunsuri:
| Admunssen a răspuns:

Comporta-te firesc, nu sunt diferente.

| TPUuser199 a răspuns:

Eu spun sa te orientezi catre altcineva cel putin cu o alta orientare religioasa. Daca este asa cum a spus ιυвιтa, atunci cred ca o sa iti treaca. Mi se pare prea de tot sa nu poti nici sa te tina in brate, dar sa te mai si sarute. Mergeti pe stada ca 2 amici, poate chiar necunoscuti.

| Alyalexandra15 explică (pentru TPUuser199):

Asa este. Cred ca ai dreptate. Mi se pare foarte ciudata aceasta strictete intr-o relatie. Totusi o impratisare si sa te tii de mana mi se par niste lucruri extrem de minore. Sunt tare curioasa ce alte legi mai au ei.

| ιυвιтα a răspuns:

Cumințenie, cumințenie și iar cumințenie!
Ei nu sunt atât de extrovertiti ca și ortodocșii sau catolicii!
Am un prieten care mi-a spus că nu are voie să se sărute, mai ales alte treburi.
Și că, dacă părinții lui l-ar vedea fumând, l-ar dezmosteni.
Acum nu știu cât de strict a fost el crescut..so
G'L

| SaisucMihaela20002508 a răspuns:

Comporta-te cum esti tu cu adevarat si totul va fi bine... el trebuie sa te placa cum esti tu nu cum incerci sa fii pentru a fi el fericit happy si penticostalii sunt oameni ca si noi si poate unii sunt chiar mai rai decat noi