| mardeamor a întrebat:

Vreau sa am parul ondulat si m-am gandit sa imi fac permanent, nu m-am mai vopsit de 5 luni, dupa permanent dupa cat timp ma pot vopsi? si daca nu ma pot pieptana cum il voi aranja? si stiu ca nu exista bigudiuri asa mari dar as vrea sa mi'l fac ceva de genu si nu de la radacina cum se vede aici http://iuly13.sunphoto.ro/Zuria_Vega/22179138 dar cum sa cer sa semene putin si nu de la radacina sa semene cat de cat.sa ma duc cu poza? mss

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La interval de 2 săptămâni. Mare grijă cu permanentul că arde prea tare firul de păr.
Coafura din poză nu este permanentă, părul este așezat pe bigudiuri mari, spumă de păr și lac.
Pa, pa.

| Vera8156 a răspuns:

Dupa permanent nu te poti vopsi 3 saptamani sau mai mult, depinde de tipul de par.
Daaaar...domnisoara din imagine nu are permanent in cap, buclele sunt facute ori cu placa ori cu ondulatorul (incredibil, dar cu placa tin mai mult). In general nu se baga pieptanul in bucle, de aranjat te descurci cu putina spuma si cu degetele.